Zastanawialiście się nad uczestnictwem w konwencie Animecon Halloween 2019, ale nie byliście pewni, czy jest to impreza odpowiednia dla was? Przygotowaliśmy 10 powodów, dla których warto przyjechać na Animecon, które powinny rozwiać wasze wszelkie wątpliwości!

1. Na Animeconie pojawi się wiele świetnych cosplayerek i cosplayerów

Jeśli lubicie oglądać cosplayerów przebranych za postacie z waszych ulubionych gier, to na pewno będziecie mieli co robić na Animeconie! Na konwent zaprosiliśmy wiele znanych osobistości świata cosplayu, takich jak Miko, Dorian Makbeth czy Kairi in Cosplayland. A jeśli nie uda wam się ich spotkać na korytarzu, to na pewno zobaczycie ich podczas dużego konkursu cosplay w sobotę wieczorem.

2. Nie zabraknie również wspaniałych gości

Oprócz gości cosplayowych na konwencie pojawią się także inne niesamowite osoby, takie jak autorka animeconowych plakatów Reosia, Yumiko oraz Daniel z Yaki Kingu, czy Dudul . Nie tylko będziecie mogli porozmawiać z nimi w trakcie konwentu (a od niektórych z nich nawet coś kupić), ale też posłuchać ich podczas prelekcji oraz warsztatów!

3. Na uczestników czeka ponad 250 godzin atrakcji

Widzieliście już plan atrakcji Animeconu? Na naszym konwencie możecie wziąć udział nie tylko w prelekcjach prowadzonych przez specjalistów w różnych dziedzinach, ale też w ciekawych, rozwijających warsztatach czy lekcjach języków obcych. Nie zapomnijcie także o wszelkiego rodzaju konkursach, turniejach i wiedzówkach!

4. Animecon jest częścią obchodów 28. Dni Współpracy Polsko-Japońskiej

Czy wiedzieliście, że Animecon Halloween został objęty honorowym patronatem Ambasady Japonii w Polsce oraz Towarzystwa Polsko-Japońskiego Oddziału Wielkopolskiego? Takie wyróżnienie jeszcze bardziej napędziło nas do działania, a na naszym wydarzeniu pojawi się wiele prelekcji związanych z kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni.

5. Na konwencie będzie można spróbować autentycznego japońskiego jedzenia

Żeby spróbować okonomiyaki, dango czy daifuku, nie trzeba od razu jechać do Japonii. Na naszym konwencie nie zabraknie wspaniałości przygotowanych przez uzdolnionych kucharzy z Happa to Mame oraz Yaki Kingu. Nie można zapomnieć także o przepysznej bubble tea!

6. Oraz kupić inne produkty z Kraju Kwitnącej Wiśni na licznych stoiskach

Jeśli japońskie jedzenie to nie wasza bajka, to może skusicie się na mangi, figurki, poduszki, gry lub inne produkty od naszych wspaniałych wystawców? Na Animecon Halloween pojawią się zarówno duże stoiska takie jak Waneko czy Harro.pljak i mniejsze sklepiki, w których będziecie mogli kupić ręcznie wykonane produkty.

7. Uczestnicy będą mogli zdać maturę w Wiosce Naruto

Na Animeconie pojawi się również niesamowita Wioska Naruto, w której nie tylko zobaczycie wspaniałych cosplayerów przebranych za postacie z serii, ale także sami będziecie mogli poczuć się jak mieszkańcy wioski, siadając na tronie Uchiha lub zakładając czapkę Hokage. Nie zapomnijcie o wzięciu udziału w maturze, Masterchefie oraz Naruto Run!

8. A także zobaczyć idolkowy pokaz grupy Milky Way Heroes

Cosplay to nie jedyna duża atrakcja na scenie! Zaraz po nim odbędzie się prawie dwugodzinny pokaz grupy idolek Milky Way Heroes, podczas którego dziewczyny zatańczą do popularnych utworów z serii Love Live. Nie może na nim zabraknąć żadnego fana tej serii!

9. O komfort uczestników zadba doświadczona ekipa organizatorów i helperów

Nasza organizacja co roku doskonali się i uczy nowych rzeczy, aby tworzyć dla was coraz lepsze imprezy. Mamy nadzieję, że Animecon Halloween 2019 będzie najlepszą do tej pory! A jeśli podczas konwentu będziecie mieli jakiś problem, możecie zwrócić się do niesamowitej ekipy helperów, którzy z uśmiechem na ustach pomogą wam go rozwiązać~

10. No i najważniejsze – będą cukierki!

Cukierek albo psikus! My nie robimy żadnych psikusów, za to ponownie rozdamy masę cukierków, aby jeszcze bardziej osłodzić konwent naszym uczestnikom. W końcu czym byłoby Halloween bez słodkości i pyszności?

To jak? Zobaczymy się na Animecon Halloween 2019?