Fundacja została założona w roku 2013 przez trójkę wrocławian w celu rozwijania kontaktów między Polakami a Japończykami poprzez wzajemne poznawanie i uczestnictwo w kulturze, a także określanie i wzmacnianie wartości osób i narodów dzięki poznawaniu wzajemnej odmienności.

Warsztaty japońskich gier tradycyjnych – Sobota 9:00-11:00

Jeśli zawsze chcieliście poznać tajniki japońskich gier takich jak go, shogi czy hanafuda, ale nie mieliście okazji, to zapraszamy. Chętnie pomożemy wam w rozegraniu kilku gier.
Prowadzący: Kornel

Świat Osobliwości serii 'Monogatari’ i prawa nim rządzące – Sobota 11:00-12:00 (panel)

Uniwersum zapoczątkowane przez 'Bakemonogatari’ może wydawać się bardzo abstrakcyjne, niedosłowne i niezrozumiałe. Rządzą nim jednak bardzo konkretne prawa i zasady, które spróbuję przybliżyć, tłumacząc przy okazji, o co chodzi z wieloma Osobliwościami.
Prowadzący: Zedarrr

Casualowa wiedzówka z anime OST – Sobota 12:00-14:00 (konkurs)

Brzmi znajomo? Kojarzysz skądś tę nutę? Jeżeli chcesz sprawdzić, na ile kojarzysz soundtracki i insert songi z anime, ta wiedzówka jest dla ciebie! Nawet jeśli nie rozpoznasz ich po jednej nutce, przyjdź – dobra zabawa będzie najważniejsza.
Prowadzący: Siekier

Teoria Horroru Lovecrafta a 'Made in Abbyss’ – Sobota 14:00-15:00 (panel)

Czy seria o dwójce dzieci podróżujących w głąb ziemi może mieć cokolwiek wspólnego z monstrami opowiadań Samotnika z Providence? Tak i to do tego całkiem sporo. Zapraszam na omówienie Lovecraftowskiego pojęcia „nadprzyrodzonej grozy” na podstawie tego anime/mangi.
Prowadzący: Zedarrr

Speed drawing – Sobota 15:00-16:00 (konkurs)

Atrakcja dla ludzi chcących sprawdzić swoje zdolności artystyczne (albo ich brak, ale i tak będzie fajnie). Oferujemy oryginalne tematy rysunków, surowych sędziów i szybko tykający zegar.
Prowadzący: GucioPrzyczepa

Halloweenowe Doubutsu Shogi – Sobota 16:00-18:00 (warsztaty)

Uproszczona wersja japońskich szachów – shogi – w nieco innej, tematycznej odsłonie. Zapraszamy wszystkich, nieważne czy umieją grać, czy nie.
Prowadzący: Kornel

Anime w Polsce – Sobota 18:00-19:00 (panel)

Jakim cudem hit taki jak Kimi no Na wa, najnowszy film znanego reżysera Makoto Shinkai, został oficjalnie wydany w naszym kraju w przystępnej cenie, ale w języku… rosyjskim?  Porozmawiajmy o tegorocznym rozwoju sytuacji na rynku i perspektywach na przyszłość.
Prowadzący: Owoc

Wiedzówka z Houseki no Kuni – Sobota 19:00-20:00 (konkurs)

Sprawdź się w wiedzy o kamieniach szlachetnych! Takich mniej spokojnych niż większość. Poruszających się na dwóch nogach. Dokładniej mówiąc, całej ich społeczności i jej losach przedstawionych w mandze i anime „Houseki no Kuni”. Zapraszamy wszystkich fanów serii o ludziach-błyskotkach na wiedzówkę, na której będziecie mogli przetestować waszą wiedzę na temat uniwersum.
Prowadzący: GucioPrzyczepa

Najładniej zanimowane sceny w anime 2018 – Sobota 20:00-21:00 (panel)

Co w tym roku zasłużyło na miano „sakugi” – wybitnie zanimowanej sceny w anime? Przejrzymy najlepsze fragmenty serii pod względem kunsztu technicznego i porozmawiamy o kulisach ich powstania.
Prowadzący: Darya

Japońskie demony i jak je znaleźć – Sobota 21:00-22:00 (panel)

Youkai – japońskie nadnaturalne byty – są wszędzie. Nawet tam, gdzie nikt by się ich nie spodziewał. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czego bali się Japończycy – zapraszam na panel.
Prowadzący: Shizuru

Yuri!!! on Ice – Sobota 22:00-00:00 (panel)

W 2016 roku zadebiutowała seria, która bez dwóch zdań przeszła do historii. Opowieść o łyżwiarzach figurowych do teraz zachwyca, a zapowiedziany film wzbudza niemały apetyt. Skąd ten sukces? Jak doszło do powstania tego anime? Co wiemy o nadchodzącej kinówce? O tym i więcej dowiecie się na tym panelu!
Prowadzący: Darya, Ercia

Wiedzówka Yuri!!! on Ice – Niedziela 00:00-01:00 (konkurs)

Jeśli uważasz, że twoja wiedza z YoI jest spora, przyjdź sprawdzić się na wiedzówce. Jeśli jednak niewiele pamiętasz z serii, przyjdź i tak – w końcu nie wszystkie pytania są trudne.
Prowadzący: Shizuru

Lekko straszna screenówka z potworów – Niedziela 01:00-02:00 (konkurs)

Konkurs strasznie skomplikowany i zawiły. Nie odpowiadamy za wszelkiego rodzaju traumy oraz nieszczepione zwierzęta. A tak ogólnie to wystarczy odgadnąć serię anime po obrazku.
Prowadzący: Andrzej

Tarot i wróżby – Niedziela 02:00-03:00 (2 godziny, wydarzenie)

– zmiana czasu w trakcie – przestawiamy zegarki z godziny 3:00 na 2:00 –


Halloween nie może odbyć się bez wróżb. Poznaj swoją przyszłość i sprawdź, jak dużo szczęścia masz w życiu.
Prowadzący: Marysia

Wiedzówka z haremówek – Niedziela 03:00-04:00 (konkurs)

Zapraszamy na wiedzówkę z serii, gdzie niespodziewane zwroty akcji można policzyć na palcach jednej ręki w przeciwieństwie do wybranek (bądź wybranków) protagonisty. Przyda się umiejętność rozróżniania jednej serii od drugiej!
Prowadzący: Żak

Konkurs: Anime 2017-18 – Niedziela 07:00-09:00 (konkurs)

Jak dobrze znane są Ci ciekawe i popularne serie ostatnich dwóch lat? Sprawdź swoją wiedzę, rozpoznając screeny, piosenki i uzupełniając fragmenty fabuły.
Prowadzący: Owoc

Stain miał rację – o podziale na dobro i zło w Boku no Hero Academia – Niedziela 09:00-11:00 (panel)

Boku no Hero Academia jest serią, w której nie raz możesz zadać sobie pytanie – czy nie powinienem kibicować „tym złym”? Na owym panelu postaram się przybliżyć postacie „villainów” serii i zastanowić się, czy w istocie są oni w błędzie.
Prowadzący: Siekier

Nie takie straszne Openingi i Endingi (wersja dla początkujących) – Niedziela 11:00-13:00 (konkurs)

Czy to pierwszy opening z Naruto…? Czyli nie taki straszny konkurs openingów i endingów – tylko dla początkujących. Zapraszamy!
Prowadzący: Żak

Przegląd piosenek z anime – Niedziela 13:00-15:00 (panel)

Openingi, których szkoda przewijać, OST świetnie budujące klimat, insert songi, bez których fabuła nie byłaby tym samym – przyjrzyjmy (przysłuchajmy?) się krytycznym okiem (uchem?) najlepszym utworom muzycznym z anime ostatnich lat!

Prowadzący: Owoc