Fukari to rysownik🎨, tatuator, cosplayer i jeden z założycieli Projektu Genshin, czyli jednym słowem człowiek wielu zainteresowań, który nie cierpi na nudę i nadmiar wolnego czasu. Woli Naruto od Sasuke, koty od psów, a kawę pija czarną i gorzką☕️.

Na AnimeConie poprowadzi dla was panele o tatuowaniu.

Instagram: https://www.instagram.com/makabrotka/
Instagram cosplayowy: https://www.instagram.com/fukari_stuff/

Miko cosplayTa profesjonalna krawcowa i cosplayerka z Poznania 🧵 przygodę z Cosplayem zaczęła już prawie 10 lat temu🎉 i w tym czasie wykonała ponad 200 różnych strojów 😮

Miko odwiedziła wiele konwentów jako gość lub członek jury. Między innymi była oficjalnym gościem na jednym z największych konwentów anime na świecie – amerykańskim Anime Matsuri 2022. Miała także okazję oceniać stroje na oficjalnym konkursie cosplay PGA 🏆.

Od kilka lat Miko skupiła się głównie na rozwijaniu swojej pasji tworzenia słodkiej biżuterii w żywicy. Jej ręcznie tworzona urocza biżuteria to głównie fantastyczne breloczki i tona brokatu. Jeśli jesteś fanem kawaii, cosplayu i alternatywnego stylu na pewno znajdziesz u niej coś dla siebie

Mówi, że jej pasja do szycia może równać się tylko miłości do jej słodkich kotów! 🐱 😍

Kto nie może się doczekać spotkania z nią?

Instagram:
https://www.instagram.com/miko.cosplay/

Tiktok:
https://www.tiktok.com/@miko.cosplay

 

FocusON Twins to kreatorzy k-pop i anime kontentu. Chłopaki nagrywają🎥 na TikToku oraz tworzą covery taneczne🕺 do choreografii k-popowych na Instagramie oraz Youtubie.

Na AnimeConie poprowadzą dla was warsztaty choreografii k-popowej do piosenki Stray Kids – Case 143 na sali gimnastycznej w piątek o godzinie 18. Jeśli jesteście fanami koreańskich rytmów🇰🇷, to nie może was na nich zabraknąć!

Zapraszamy również na ich:
Instagram: https://www.instagram.com/focuson_twins/
TikTok: https://www.tiktok.com/@focuson_twins

 

Kanto cosplay cosplayem zajmuje się już od 8 lat. Od tego czasu czynnie działa w fandomie, udzielając się w wielu projektach powiązanych z cosplayem, takich jak wioska konwentowa Project:League.

Brał udział w wielu konkursach na terenie całej Polski, zdobywając nagrody na takich eventach jak Zimowy Targ Pyrkonowy, Copernicon, Hikari czy Remcon. W 2020 roku został wyróżniony w międzynarodowym konkursie cosplayowym League of Legends European Cosplay Competition.

W swojej pracy poświęca tak samo dużo uwagi na wykonanie techniczne stroju, jak i wczucie się w postać. Kocha adrenalinę związaną z występami na scenie i to właśnie ona daje mu największą przyjemność z konkursów cosplayowych.

Obserwujcie go na TikToku:
https://www.tiktok.com/@kanto_cosplay

 

Yaki Kingu będzie z nami na Animecon 2022!

Yumiko i Daniel to wyjątkowe i jedyne takie japońsko-polskie małżeństwo, które już od 4 lat, swoimi występami w radiach, tv, prasie, czy wydarzeniach przybliża Japonię w Polsce.

Co najważniejsze oprócz swoich wykładów czy warsztatów kaligrafii shodo, z uwagi na ich kilkudziesięcioletnie profesjonalne doświadczenie w gastronomii i daniach japońskich, gotują autentyczne japońskie potrawy.

Dzięki czemu na festiwalu będziecie mogli nasycić się, lub poznać jak smakuje, japońskie onigiri z zupką misoshiru, okonomiyaki, kare raisu lub orzeźwić się japońskim deserem śniegowym kakigori.

Po więcej informacji o naszych gościach zawitajcie na ich stronę www.yakikingu.pl , ich social media czy nawet kanał na YouTube.

Instagram:
https://www.instagram.com/yakikingu/

Youtube:
https://www.youtube.com/channel/UC24OpYArZT6D7p_6Wmm833g

Kolejnym gościem na tegorocznym AnimeConie będzie Reosia, artystka tworząca akwarelowe ilustracje w unikalnym, baśniowym stylu. ✨

Ma za sobą 12 lat edukacji artystycznej, a w 2020 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku Grafiki i Komunikacji Wizualnej. W swoich grafikach wykorzystuje tradycyjne metody przedstawienia jak tusz i akwarela subtelnie wzbogacone grafiką cyfrową.

Jej drugą pasją, która przeplata się ze sztuką jest moda japońska z wyszczególnieniem dla lolita fashion, które aktywnie nosi od ponad 7 lat.

Reosia w tym roku ponownie pojawi się ze swoim stoiskiem, a także poprowadzi dla Was warsztaty rysunkowe, gdzie udzieli porad każdemu, kto zaczyna swoją przygodę z rysunkiem bądź malarstwem🎨. Na jej stoisku w ofercie znajdziecie urocze pocztówki, naklejki, przypinki i breloczki, a nawet zamówicie rysunek z dedykacją. Ale to nie wszystko – gdyż pojawi się również na panelu o lolita fashion, na którym wprowadzi Was w historię i tajniki mody loliciej🎀!

Fanpage: www.facebook.com/reosia
Instagram: www.instagram.com/reosia.art

 
Krzysztof Pielaszek to fan mangi i anime odkąd w 1993 roku zobaczył „Kota w Butach”😻. Organizator konwentów i festiwali (pracował – chociażby – przy Festiwalu FUTABA, Pyrkonie, FotoConie czy AnimeConie), podróżnik✈️ oraz doświadczony prelegent konwentowy👨‍🏫. Współpracował z portalem IGN Polska, Nową Fantastyką czy Magazynem Historii Obrazkowych RELAX. Cały czas współtworzy bloga DCManiak. Uwielbia oglądać starsze serie anime oraz czytać o historii japońskiej kultury⛩.

Na AnimeConie poprowadzi dla was liczne panele, między innymi o Kwaidan japońskich historiach z dreszczykiem, anime z Polonii 1, Polsatu i RTL 7, retro mangach na polskim rynku czy o grupie CLAMP. Nie może was na nich zabraknąć!
 

Poznajcie kolejnego członka jury w konkursie cosplay i gościa konwentu!

Tul to cosplayerka i fotograf w jednym. Cosplayem zajmuje się od 4 lat a fotografią ok. 10. W tym czasie została doceniona na kilku konkursach cosplay oraz fotograficznych. Każdą sesje traktuję indywidualnie tworząc dopracowane i klimatyczne zdjęcia. Organizatorka dużych sesji zdjęciowych (nawet na 40 osób) i członek wiosek konwentowych.

Konkurs cosplay to dla niej ulubiona część każdego konwentu, a największą uwagę zwraca na precyzyjność wykonania stroju i charakteryzację. Lubi być zaskoczona scenkami i się dobrze na nich bawić.

Tul będzie również prowadzić panel na temat organizowania grupek cosplayowych.

Instagram fotograficzny: https://www.instagram.com/tulfotografie/
Instagram cosplayowy: https://www.instagram.com/tul.cosplay/
TikTok: https://www.tiktok.com/@tul13

Ako Cosplay, czyli Ania Kozar, swoją przygodę z cosplayem zaczęła od pierwszej edycji AnimeConu w 2017 roku i już wtedy wiedziała, że to jest świat, do którego chce należeć✨.

Studiowała na Uniwersytecie Artystycznym🎨 w Poznaniu, a swoje wykształcenie wykorzystuje w przygotowywaniu strojów, makijaży, a przede wszystkim w tworzeniu zwariowanych peruk – możecie je podziwiać na niektórych cosplayerach oraz na samym twórcy. Na tegorocznej edycji AnimeConu poprowadzi warsztaty stylizacji peruk💇‍♀️ dla początkujących „Twoja pierwsza peruka” w piątek o godzinie 22. Jeśli chcecie wziąć w nich udział, to pamiętajcie o swojej własnej peruce💇!

Instagram: https://www.instagram.com/ako_cosplay_/