Przedstawiamy naszą przewodniczącą cosplayowego jury, którą została Aleksandra „Shappi” Tora!

Shappi Workshop specjalizuje się w kostiumach z elementami zbroi🛡️, skrzydeł🪶 i rekwizytów, które wykonuje już ponad dekadę. Jej mocną stroną są tworzywa termoplastyczne, z których wytwarza imitacje metalu⚔️. Wielokrotna reprezentantka Polski i laureatka w międzynarodowych mistrzostwach w cosplayu. Od paru lat jako zapraszany gość imprez popkulturowych ocenia konkursy i prowadzi prelekcje👩‍🏫, od Polski aż po USA. Zajmuje się również organizacją konkursów cosplay i prowadzi kanał Youtube poświęcony cosplayowi pełen filmów o kostiumach🪡🧵, tutoriali czy poradników dla początkujących.

Fukari to rysownik🎨, tatuator, cosplayer i jeden z założycieli Projektu Genshin, czyli jednym słowem człowiek wielu zainteresowań, który nie cierpi na nudę i nadmiar wolnego czasu. Woli Naruto od Sasuke, koty od psów, a kawę pija czarną i gorzką☕️.

Na AnimeConie poprowadzi dla was panele o tatuowaniu.

Instagram: https://www.instagram.com/makabrotka/
Instagram cosplayowy: https://www.instagram.com/fukari_stuff/

Miko cosplay! Ta profesjonalna krawcowa i cosplayerka z Poznania 🧵 przygodę z Cosplayem zaczęła już prawie 10 lat temu🎉 i w tym czasie wykonała ponad 200 różnych strojów 😮

Miko odwiedziła wiele konwentów jako gość lub członek jury. Między innymi była oficjalnym gościem na jednym z największych konwentów anime na świecie – amerykańskim Anime Matsuri 2022. Miała także okazję oceniać stroje na oficjalnym konkursie cosplay PGA 🏆.

Od kilka lat Miko skupiła się głównie na rozwijaniu swojej pasji tworzenia słodkiej biżuterii w żywicy. Jej ręcznie tworzona urocza biżuteria to głównie fantastyczne breloczki i tona brokatu. Jeśli jesteś fanem kawaii, cosplayu i alternatywnego stylu na pewno znajdziesz u niej coś dla siebie

Mówi, że jej pasja do szycia może równać się tylko miłości do jej słodkich kotów! 🐱 😍

Kto nie może się doczekać spotkania z nią?

Instagram:
https://www.instagram.com/miko.cosplay/

Tiktok:
https://www.tiktok.com/@miko.cosplay

FocusON Twins to kreatorzy k-pop i anime kontentu. Chłopaki nagrywają🎥 na TikToku oraz tworzą covery taneczne🕺 do choreografii k-popowych na Instagramie oraz Youtubie.

Na AnimeConie poprowadzą dla was warsztaty choreografii k-popowej do piosenki Stray Kids – Case 143 na sali gimnastycznej w piątek o godzinie 18. Jeśli jesteście fanami koreańskich rytmów🇰🇷, to nie może was na nich zabraknąć!

Zapraszamy również na ich:
Instagram: https://www.instagram.com/focuson_twins/
TikTok: https://www.tiktok.com/@focuson_twins

Kanto cosplay cosplayem zajmuje się już od 8 lat. Od tego czasu czynnie działa w fandomie, udzielając się w wielu projektach powiązanych z cosplayem, takich jak wioska konwentowa Project:League.

Brał udział w wielu konkursach na terenie całej Polski, zdobywając nagrody na takich eventach jak Zimowy Targ Pyrkonowy, Copernicon, Hikari czy Remcon. W 2020 roku został wyróżniony w międzynarodowym konkursie cosplayowym League of Legends European Cosplay Competition.

W swojej pracy poświęca tak samo dużo uwagi na wykonanie techniczne stroju, jak i wczucie się w postać. Kocha adrenalinę związaną z występami na scenie i to właśnie ona daje mu największą przyjemność z konkursów cosplayowych.

Obserwujcie go na TikToku:
https://www.tiktok.com/@kanto_cosplay

Yaki Kingu będzie z nami na Animecon 2022!

Yumiko i Daniel to wyjątkowe i jedyne takie japońsko-polskie małżeństwo, które już od 4 lat, swoimi występami w radiach, tv, prasie, czy wydarzeniach przybliża Japonię w Polsce.

Co najważniejsze oprócz swoich wykładów czy warsztatów kaligrafii shodo, z uwagi na ich kilkudziesięcioletnie profesjonalne doświadczenie w gastronomii i daniach japońskich, gotują autentyczne japońskie potrawy.

Dzięki czemu na festiwalu będziecie mogli nasycić się, lub poznać jak smakuje, japońskie onigiri z zupką misoshiru, okonomiyaki, kare raisu lub orzeźwić się japońskim deserem śniegowym kakigori.

Po więcej informacji o naszych gościach zawitajcie na ich stronę www.yakikingu.pl , ich social media czy nawet kanał na YouTube.

Instagram:
https://www.instagram.com/yakikingu/

Youtube:
https://www.youtube.com/channel/UC24OpYArZT6D7p_6Wmm833g

Kolejnym gościem na tegorocznym AnimeConie będzie Reosia, artystka tworząca akwarelowe ilustracje w unikalnym, baśniowym stylu. ✨

Ma za sobą 12 lat edukacji artystycznej, a w 2020 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku Grafiki i Komunikacji Wizualnej. W swoich grafikach wykorzystuje tradycyjne metody przedstawienia jak tusz i akwarela subtelnie wzbogacone grafiką cyfrową.

Jej drugą pasją, która przeplata się ze sztuką jest moda japońska z wyszczególnieniem dla lolita fashion, które aktywnie nosi od ponad 7 lat.

Reosia w tym roku ponownie pojawi się ze swoim stoiskiem, a także poprowadzi dla Was warsztaty rysunkowe, gdzie udzieli porad każdemu, kto zaczyna swoją przygodę z rysunkiem bądź malarstwem🎨. Na jej stoisku w ofercie znajdziecie urocze pocztówki, naklejki, przypinki i breloczki, a nawet zamówicie rysunek z dedykacją. Ale to nie wszystko – gdyż pojawi się również na panelu o lolita fashion, na którym wprowadzi Was w historię i tajniki mody loliciej🎀!

Fanpage: www.facebook.com/reosia
Instagram: www.instagram.com/reosia.art

Przyjaciel chlebka to kolejny gość jaki pojawi się na AnimeConie!

Przyjaciel Chlebka to pracująca studentka🎓 zafascynowana tematem M&A. Jak na dorosłą osobę przystało zbiera pluszaki i w wolnych chwilach zajmuje się cosplayem🧙, który towarzyszy jej jako hobby od 2014 roku. Wystąpiła już na niejednym konkursie, ale przyszedł czas na drobną przerwę i przemyślenie swojej drogi. Efektem tego jest jej kanał na TikToku🎬, który zbiera ogromną publikę zafascynowaną jej treściami. Na konwencie spotkacie ją od soboty w okolicy godzin popołudniowych.

Tiktok: https://www.tiktok.com/@przyjaciel_chlebka
Instagram: https://www.instagram.com/przyjaciel_chlebka/

Czcigodny Kanzen – kapłan i nauczyciel Zen Sōtō w Polsce. Pełni funkcję opata świątyni Sanboin w Szczecinie jak i Engakuin – świątynia buddyjska w Poznaniu. Od 1984 roku praktykował w tradycji Zen Sōtō w Japonii. Został wyświęcony w 1989 roku na mnicha w świątyni w Tokio i ukończył edukację klasztorną w klasztorze Daiyuzan Saijoji, jednym z największych klasztorów zen we wschodniej Japonii.

Praktykował z różnymi nauczycielami japońskimi, ale jego głównym nauczycielem medytacji był Harada Tangen roshi, były przełożony świątyni Bukkokuji.

Jest założycielem Misji Buddyjskiej w Polsce. Regularnie odwiedza ośrodki buddyjskie w różnych miastach udzielając nauk i tłumacząc nauczycieli wywodzących się zarówno z tradycji zen jak i buddyzmu tybetańskiego. Szeroka znajomość wielu języków orientalnych, historii poszczególnych krajów oraz wnikliwe rozeznanie w psychologii i medycynie zachodniej sprawiają, że sposób jego nauczania jest uniwersalny i trafiający do szerokiego grona sympatyków i praktykujących buddyzm w Polsce.

Na AnimeConie zostaną przeprowadzone dwie sesje medytacji zazen (piątek 20:30 oraz 21:00) na sali gimnastycznej – zapraszamy wszystkich uczestników o każdym poziomie zaawansowania, najlepiej w luźnym stroju umożliwiającym wygodny siad na materacu.

Zapraszamy również na wykład o Buddyzmie i Zen oraz wykład o życiu w świątyni japońskiej w sobotę o godzinie 15:00.

Krzysztof Pielaszek to fan mangi i anime odkąd w 1993 roku zobaczył „Kota w Butach”.

Organizator konwentów i festiwali (pracował – chociażby – przy Festiwalu FUTABA, Pyrkonie, FotoConie czy AnimeConie), podróżnik oraz doświadczony prelegent konwentowy.

Współpracował z portalem IGN Polska, Nową Fantastyką czy Magazynem Historii Obrazkowych RELAX. Cały czas współtworzy bloga DCManiak. Uwielbia oglądać starsze serie anime oraz czytać o historii japońskiej kultury

Na AnimeConie poprowadzi dla was liczne panele, między innymi o Kwaidan japońskich historiach z dreszczykiem, anime z Polonii 1, Polsatu i RTL 7, retro mangach na polskim rynku czy o grupie CLAMP. Nie może was na nich zabraknąć!

Wojciech Smoła to redaktor z wieloletnim doświadczeniem nie tylko w temacie filmów i gier, ale przede wszystkim mangi i anime.

Zainspirowany twórczością japońskich wizjonerów postanowił napisać książkę utrzymaną w klimacie battle shounenu. Powieść „Soru Hanta: Narodziny bohatera” ukazała się na polskim rynku na początku 2022 roku i do tej pory zaskarbiła sobie serca wielu czytelników, nawet tych nie należących do fandomu m&a.

Na AnimeConie dowiecie się, jak wyglądała jego droga od Naruto na Jetixie po empikowe półki. Poznacie tajniki tworzenia wciągającej historii i widowiskowych scen akcji. Przede wszystkim dowiecie się jednak, jak napisać i wydać książkę, kiedy w waszej głowie gotuje się od ciekawych pomysłów

Poznajcie kolejnego członka jury w konkursie cosplay i gościa konwentu!

Tul to cosplayerka i fotograf w jednym. Cosplayem zajmuje się od 4 lat a fotografią ok. 10. W tym czasie została doceniona na kilku konkursach cosplay oraz fotograficznych. Każdą sesje traktuję indywidualnie tworząc dopracowane i klimatyczne zdjęcia. Organizatorka dużych sesji zdjęciowych (nawet na 40 osób) i członek wiosek konwentowych.

Konkurs cosplay to dla niej ulubiona część każdego konwentu, a największą uwagę zwraca na precyzyjność wykonania stroju i charakteryzację. Lubi być zaskoczona scenkami i się dobrze na nich bawić.

Tul będzie również prowadzić panel na temat organizowania grupek cosplayowych.

Instagram fotograficzny: https://www.instagram.com/tulfotografie/
Instagram cosplayowy: https://www.instagram.com/tul.cosplay/
TikTok: https://www.tiktok.com/@tul13

Czas na przedstawienie kolejnego gościa AnimeConu, czyli Moe Rebellion Cosplay!

Moe Moe Rebellion to cosplayerka i charakteryzatorka z ponad 10-letnim stażem, a w swoim dorobku ma m.in. reprezentowanie Polski na konkursie European Cosplay Gathering we Francji. Od kilku lat występuje w cosplayowych musicalach🎤, ale jej prawdziwa pasja to praca na planie🎬 i charakteryzacja. Obecnie jest studentką Międzynarodowego Studium Dziewulskich, a jej specjalizacją jest makijaż SFX🧟‍♀️ i efekty specjalne.

Na tegorocznym AnimeConie poprowadzi dla was dwa panele. W piątek o 20 „ABC Charakteryzacji”, gdzie dowiecie się jak od kuchni wygląda praca na planie🎬 oraz poznacie techniki charakteryzacji połączone z pokazem na żywo, a w sobotę o godz. 9 „Makijaż SFX – techniki tworzenia potworów”🧟‍♂️.

Instagram: https://www.instagram.com/moemoerebelion/

Czas przedstawić kolejnego gościa AnimeConu! Freivena to cosplayerka🧝‍♀️, artystka🎀, pisarka✒️ oraz informatyk💾 – bo po co się ograniczać? 🌟

Cosplayem zajmuje się od kilku lat. Jej ulubionym elementem jest stylizowanie peruk oraz teatralny element tego hobby, czyli wczuwanie się w postać. Dużo jeździ na konwenty, zarówno jako uczestnik, jak i członek jury konkursów cosplay✨.

Pisaniem zajmuje się od czasów podstawówki, a swoje książki📚 publikuje na Wattpadzie pod pseudonimem Virani. Jej ulubione gatunki to horror i kryminał, a jej pisarskim celem jest wywoływanie zaskoczenia u czytelnika. Obecnie pracuje nad swoim debiutem literackim, pierwszą książką w fizycznej formie – „48 Godzin”. Na AnimeConie poprowadzi dla was prelekcję dotycząca pisania dla początkujących📖!

Instagram: https://www.instagram.com/freivena/

Ako Cosplay, czyli Ania Kozar, swoją przygodę z cosplayem zaczęła od pierwszej edycji AnimeConu w 2017 roku i już wtedy wiedziała, że to jest świat, do którego chce należeć✨.

Studiowała na Uniwersytecie Artystycznym🎨 w Poznaniu, a swoje wykształcenie wykorzystuje w przygotowywaniu strojów, makijaży, a przede wszystkim w tworzeniu zwariowanych peruk – możecie je podziwiać na niektórych cosplayerach oraz na samym twórcy. Na tegorocznej edycji AnimeConu poprowadzi warsztaty stylizacji peruk💇‍♀️ dla początkujących „Twoja pierwsza peruka” w piątek o godzinie 22. Jeśli chcecie wziąć w nich udział, to pamiętajcie o swojej własnej peruce💇!

Instagram: https://www.instagram.com/ako_cosplay_/

Kolejnym gościem AnimeConu jest Kaori CosplayArt, wrocławska cosplayerka oraz kulturoznawczyni, która cosplayuje🧙 i szyje🪡🪄 już od 8 lat.

Kaori na swoim koncie ma już ponad 300 uszytych strojów cosplayowych i z epoki🧵. Brała udział w konkursach cosplay jako uczestniczka, ale również jako jurorka. Social media to jej drugi konik oraz druga praca. W wolnym czasie, a jest go mało, chętnie bierze udział w solowych oraz grupowych sesjach zdjęciowych📸, w czym ma dość spore doświadczenie.

Na AnimeConie poprowadzi dla was między innymi warsztaty „Szyj z Kaori – cosplayowe szycie dla początkujących”🎀, na które naprawdę warto wpaść!

Instagram: https://www.instagram.com/kaoricosplayart/
Tiktok: https://www.tiktok.com/@kaoricosplayart034

Paweł Więzowski, w konwentowym światku znany jako Duo, to człowiek-orkiestra🎺, fan mangi, anime i wszystkiego co azjatyckie⛩.

W fandomie działa już od 18 lat, a na jego koncie naliczyć można około 200 imprez. Najbardziej znany jest ze swoich legendarnych całonocnych🌃 paneli o One Piece i wielogodzinnych🕛 maratonów atrakcji. Uwierzcie nam, Duo to żywa encyklopedia wiedzy o mandze i anime!

Na AnimeConie poprowadzi dla was słynne One Piece Night👒, ale także różne panele o konwentach samych w sobie, seinenach czy komiksie w Azji!