Cosfaile na medal – Sobota 09:00-10:00 (panel)

Przegląd najzabawniejszych, średnio wykonanych cosplayów.
Prowadzący: Mroczuś

Pokemon Go poradnik – Sobota 10:00-11:00 (panel)

Podstawowe informacje ułatwiające granie w Pokemon Go. Wszystko, co powinno się wiedzieć podczas gry.
Prowadzący: Mroczuś

Po prostu origami – Sobota 11:00-13:00 (warsztaty)

Chcesz poznać podstawy rządzące światem origami? Zgłębić zasady, jakie obowiązują przy składaniu papieru? A może po prostu fajnie spędzić czas, zmieniając zwykłą kartkę papieru w coś więcej? Niezależnie od odpowiedzi zapraszamy na szybki kurs origami.
Prowadzący: Dorigami

Jak dobrze wyglądać w cosplayu – Sobota 13:00-14:00 (panel)

Spędziliście długie miesiące na przygotowaniach kostiumu i w końcu nadszedł czas wyczekiwanego przez Was konwentu, ale… Co dalej? Czas na sesję zdjęciową z waszą cosplayową grupką! Występ na scenie? Wygłupy na korytarzu? Co zrobić i jak się przygotować, żeby podczas każdej z tych aktywności wyglądać nienagannie? Zapraszamy na panel, podczas którego dowiecie się, jak „dobrze wyglądać” podczas zdjęć w plenerze, pstrykania selfie, nagrywania wideo czy scenicznych występów.
Prowadzący: Kairi in Cosplayland

Charakteryzacja w cosplayu – Sobota 14:00-15:00 (panel)

Cosplay to nie tylko szykowany miesiącami kostium. Suknie, mundury i zbroje mogą wyglądać świetnie same w sobie, ale bez odpowiedniej charakteryzacji nie będziecie w stanie oddać charakteru postaci w stu procentach. Jeśli właśnie szykujecie swój pierwszy cosplay i jeszcze nie zagłębiliście się w tajniki makijażu i stylizacji peruk – ten panel jest właśnie dla was! Oczywiście starzy wyjadacze również są mile widziani – będą mogli uporządkować swoją wiedzę lub poznać kilka przydatnych dla każdego cosplayera make-upowych trików. Dorian Makbeth zaprasza wszystkich niezależnie od doświadczenia!
Prowadzący: Dorian Makbeth

Warsztaty na animatora, czyli jak się bawić i zabawiać – Sobota 15:00-17:00 (warsztaty)

Coś dla tych, którzy lubią tworzyć lub chcą dopiero zacząć. Impreza halloweenowa? Zaplanujemy ją razem! Zagramy w kilka gier tematycznych i razem postaramy się wymyślić nowe. Pobudzimy naszą kreatywność i postawimy sobie za cel wyjść z sali z wielkim uśmiechem, przekazując swoją radość innym konwentowiczom.
Prowadzący: Marchewa

Origami na Halloween – Sobota 17:00-20:00 (warsztaty)

Z papieru można stworzyć w zasadzie wszystko. Origami to nie tylko łódeczki, samoloty czy nawet żurawie. Czemu by nie złożyć sobie Halloweenowej dyni, upiornego szkieletu, czy czającego się gdzieś nietoperza? Zapraszamy na lekcję upiornej magii papieru!
Prowadzący: Dorigami

AMV-kowy zawrót głowy – Sobota 20:00-22:00 (panel)

Zrelaksuj się i odpręż przy pokazie Anime Music Video z dobrą muzyczną oraz animcową mieszanką
Prowadzący: Wolf

Jak wygląd wpływa na postrzeganie człowieka na przykładzie koreańskich webtoonów – Sobota 22:00-23:00 (panel)

Jeśli ktoś jest młody, piękny i dobrze ubrany, to czy jest też dobry? Czy jeśli ktoś wyciąga do nas pomocną dłoń, to rzeczywiście chce nam pomóc? Trochę o tym jak budujemy wizerunek innych głównie na podstawie pierwszego wrażenia z przykładami m. in. z webtoon Lookism.
Prowadzący: Tubka

Zaburzenia osobowości w popkulturze – Sobota 23:00-01:00 (panel)

Czy Loki skorzystałby na wizycie u psychoterapeuty? Dlaczego Anakin Skywalker przeszedł na ciemną stronę mocy? Czy Sherlock trafnie określa sam siebie jako socjopatę i co to w ogóle znaczy? Czym są te tajemnicze zaburzenia osobowości i czy da się z tym żyć? Na tym panelu spróbujemy odpowiedzieć na te pytania i nakreślimy studium przypadku znanych i lubianych, aby finalnie zobaczyć, jak popkulturowe przedstawienia mają się do rzeczywistości.
Prowadzący: Cyjanek

Ciemna strona YouTube’a – Niedziela 01:00-03:00 (panel)

Jeżeli jesteś gotowy na 2 godziny filmów pochodzących z najciemniejszych otchłani Youtube’a, to dobrze trafiłeś. Gwarantowane niezapomniane wrażenia!
Prowadzący: Alpha

– zmiana czasu – przestawiamy zegarki z godziny 3:00 na 2:00 –

LARP: Siedem Tajemnic – Niedziela 02:00-04:00

„Gdy Ona umarła, w szkole zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Początkowo niegroźne – poprzesuwane meble, zatrzaśnięta sala. Dopiero gdy zerwany sufit o mało nie zabił jednej z uczennicy, postanowiono zamknąć szkołę. Od tych incydentów minęło 40 lat, a do terenu szkoły nikt nie chce się zbliżać. Strach podsyca siedem legend, częściej zwanych tajemnicami.” Ty, jako miłośnik paranormalnych przygód i opuszczonych budynków, postanowiłeś/-aś sprawdzić tą całą rzekomą klątwę. Razem z siedmioma tajemnicami i planem szkoły wyruszasz, by odkryć kim jest Ona…
Prowadzący: Sadako

LARP: Ostatkami sił – Niedziela 04:00-06:00

Witaj Poszukiwaczu Przygód! Rozsiądź się wygodnie i napij się najlepszych trunków na tym pustkowiu. W naszej karczmie możesz znaleźć takie sławy jak Zabójca Goblinów, Szary Pielgrzym. Mówi się, że widziano u nas nawet słynnego Rzeźnika z Blaviken! Tylko uważaj, u nas inaczej załatwia się wszystkie sprawy.
Prowadzący: Sadako

LARP: Ale zanim to zrobisz, rzuć kością… – Niedziela 06:00-08:00

Walka przeciwko hordom zombie trwa już wiele dni. I choć osiągacie małe zwycięstwa, droga do spokojnego życia wydaje się nieuchwytna. Śmierć towarzyszy odciska na was ogromnie bolesne piętno. A zmęczenie, które wam towarzyszy nie pomaga w obecnej sytuacji. Kończą się zapasy leków, jedzenia, amunicji oraz benzyny. Zwracacie się nawet do bogów o przebaczenie i błogosławieństwo. Ale pozostaje z wami nadzieja. I szansa na realne zwycięstwo. Czy uda wam się do tego doprowadzić?
Prowadzący: Sadako

Boku no Scenario Academia – Niedziela 08:00-09:00 (warsztaty)

I ty możesz zostać bohate… scenarzystą! Stwórzmy razem scenariusz mangi/anime jakiego nie widział nikt! Użyjcie swoich kreatywnych mocy i obróćcie kłody fabularne rzucane przez prelegenta przeciwko niemu. Stereotypy? Będą. Beczka totalna? A jakże. A żeby nie było, wszystko posypiemy szczyptą klimatu Halloween!
Prowadzący: Krakers

Kalambury rysownicze – Niedziela 09:00-10:00 (konkurs)

Zasady są proste: odgadnąć jak najwięcej tytułów anime na podstawie artystycznych bohomazów członka swojej drużyny. Nie ma znaczenia, czy potrafisz rysować, czy nie. Liczy się tylko triumfalne, kalamburowe zwycięstwo (i dobra zabawa)!
Prowadzący: Krakers

Konkurs wszechrysowników – Niedziela 10:00-11:00 (konkurs)

Rysujesz? Jeśli tak, nie możesz przegapić AnimeConowego konkursu rysowniczego! Wylosuj swój Halloweenowy motyw, chwyć narzędzia tworzące w dłoń i do boju!
Prowadzący: Krakers

Wiedzówka j-rockowa – Niedziela 11:00-13:00 (konkurs)

Lubisz ciężkie brzmienie? A najlepiej, jak brzmi tak bardziej po japońsku? W takim razie zaprezentuj swoją wiedzę oraz muzyczny gust i weź udział w tym rockowym wyzwaniu.
Prowadzący: Wolf

Tajniki sesji cosplayowych – Niedziela 13:00-15:00 (panel)

Chcesz się dowiedzieć, jak umówić się na sesję marzeń, albo jak w końcu zorganizować grupkę, która wyjdzie? A może bardziej zależy ci na poznaniu tajemnic dobrego pozowania, albo chcesz dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przy obróbce? Jeśli tak, to serdecznie zapraszam na panel!
Prowadzący: Dobrochna