Animecon Halloween to ponad 230 godzin, emocjonujących atrakcji, na które składają się m.in. prelekcje, konkursy, warsztaty, pokazy, koncerty, a także konkurs Cosplay.  W tym miejscu Publikujemy tylko niewielki ułamek programu każdej z naszych sal, abyście już teraz mogli poczuć przedsmak tego co czeka Was podczas trwania festiwalu. Lista ta z tygodnia na tydzień będzie powiększała się o zapowiedzi kolejnych sal programowych. 

Nazwa atrakcji: Sienkiewicz powinien robić shouneny

Opis: Mangi i powieści Sienkiewicza to niemal to samo! Tylko gdzie są do tego przesłanki? Czy są wogóle różnice? Czy Naruto i Kmicic to bracia? Co do tego wszystkiego mają trójkąty? Odpowiedzi na te i inne bezsensowne pytania tylko na tym panelu.

Osoba prowadząca: Wojtek “Zowie”

Nazwa atrakcji: Carole & Tuesday & Muzyka Zachodnia
Opis: Jedno z najciekawszych i najszerzej omawianych anime roku! Każdy odcinek współdzieli tytuł z inną piosenką, ale czy tylko tytuł? Zapraszam do zabawy w nadinterpretacje, nadmierne łączenie nieistniejących kropek oraz do posłuchania świetnej muzyki!

Osoba prowadząca: Wojtek “Zowie” 

Nazwa atrakcji: Shounen Jump – jak to ugryźć?

Opis: Shukan Shounen Jump to japoński tygodnik z mangami w których wchodzą między innymi takie perełki jak One Piece, Shokugeki no Souma czy Boku no Hero Academia. A co z tymi mniej znanymi tytułami? Co warto czytać? Które z nich dostaną prawdopodobnie bajkę? Przyjdź i poznaj odpowiedzi na te pytania.

Osoba prowadząca: Madzia

Nazwa atrakcji: Wiedźmy w anime

Opis: Wiedźmy mogą ważyć trucizny, chodzić do szkoły, latać na miotłach, szukać przeznaczenia, przyjaźni, miłości. Mogą też być tematem panelu.

Osoba prowadząca: Wojtek “Zowie”

Nazwa atrakcji: Kobieta w kulturze Japonii czyli jak mangi shoujo wpłynęły na życia dziewczyn

Opis: Poważny panel o historii japońskiego społeczeństwa, trochę o tym jak rozwijała się popkultura, a przede wszystkim o roli dziewczynek w tej historii. Jak to się stało, że powstał cały segment mang dla dziewczyn i co japońskie nastolatki mogą jej zawdzięczać – albo za co ją przeklinać. A poza tym duże omówienie mangi shoujo, jej narracji, estetyki i solidna dawka klasycznych tytułów. Wyjaśnię także, w jaki sposób z mangami shoujo połączone są yaoi, yuri i Hello Kitty. Mangami shoujo zajmuję się zawodowo, pisząc o nich pracę naukową i wykorzystując ich estetykę w swojej twórczości, związanej ze sztuką ogrodową.

Osoba prowadząca: Daria

Nazwa atrakcji: Japońscy i koreańscy mordercy (prawo i historia)

Opis: Jacy mordercy zapisali się niechlubnie na kartach azjatyckiej historii. Czy słyszałeś o tym, że w Japonii mamy najmniejszy odsetek zabójstw na całym świecie? Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego? Jak „niesamowicie skuteczne” prawo powoduje, że ludzie nie mordują, a może to kultura i historia pozwala nazywać Japonię najbezpieczniejszym krajem świata. Czy koreańskie prawo wygląda podobnie?  W którym z tych krajów nadal wykonuje się karę śmierci, a w których z nich samobójstwo jest nielegalne.

Osoba prowadząca: MamaNeko

 

Nazwa atrakcji:LARP: Opuszczony dom państwa Lascelles

Opis:Należycie do grupy zrzeszających fanów Urbexu (Urban Exploration) i postanawiacie wybrać się do domu państwa Lascelles, którzy zaginęli w niewyjaśnionych okolicznościach. Żeby dodać klimatu temu wypadowi postanawiacie wybrać się tam w nocy. Jeszcze nie wiecie, że to wyjście odmieni Wasze życia…

Osoba prowadząca: Sadako

 

Nazwa atrakcji: Twoja pierwsza postać do DnD 5e

Opis: Rasy, klasy, alignment – przyjdź i dowiedz się jak stworzyć swoją pierwszą postać do Piątej edycji Dungeons and Dragons!

Osoba prowadząca: Daiki

 

Nazwa atrakcji:Rozpoznaj Potwora

Opis:Macka? Złowrogi cień? Widzisz, co czai się tam za rogiem? Odgadnij jak najwięcej paranormalnych bestii z najróżniejszych japońskich animacji i pokaż, że jesteś prawdziwym znawcą bestiariusza.

Osoba prowadząca: Wolf

 

Nazwa atrakcji:Gdzieś już to widziałem – Schematy Shonenów

Opis:Gdy ogląda się dużo tytułów, powoli zaczynają się zlewać w jeden. A schematy które tam występują są wręcz do bólu widoczne. Zapraszam na najbardziej popularne schematy w shonenach.!

Osoba prowadząca: Uwo