essay writer servicecustom writingpaper writersbuy essay

Japonia to nie tylko sushi… czyli kraj kaszy gryczanej, kotleta schabowego i rosołu – Sobota 09:00-10:00 (panel)

Kulinarna wycieczka do Japonii oczyma profesjonalisty pracującego w japońskiej branży gastronomicznej i gajina, który tę kuchnię degustował przez 10 lat. Prelekcja będzie prowadzona w języku japońskim i polskim, a głównym jej celem będzie przybliżenie słuchaczom rodzajów dań japońskich i sposobów ich przygotowywania. Prelegenci swój wykład będą obrazowali licznymi autorskimi zdjęciami. Planowane jest 10 minut na pytania od słuchaczy, gdzie trzy najciekawsze pytania zostaną nagrodzone rabatami na zakup dań w japońskim FoodTrucku Yaki Kingu.
Prowadzący: Yaki Kingu

Evangelion w innych mediach niż anime – Sobota 10:00-11:00 (panel)

Neon Genesis Evangelion jest tytułem, który zapewne większość osób kojarzy. Kultowe anime o pogrążonych w depresji nastolatkach walczących przy użyciu wielkich robotów. Ludzie do dzisiaj kłócą się czy to była dobra bajka, a normalni ludzie zaczynają się już nudzić puszczanym na każdym karaoke openingiem. Problem polega na tym, że większość osób ma świadomość jedynie o istnieniu serii TV, no i może słyszała o jakiś tam filmach. Tymczasem Evangelion jest marką, która tak zawojowała sercami Japończyków, że seria doczekała się własnych mang, gier, figurek, markowych ubrań, a nawet pociągów. Pytanie brzmi: co w tym tłoku faktycznie jest warte uwagi? Zaskoczy, zaciekawi, dostarczy rozrywki. Tym zajmiemy się na tej atrakcji.
Prowadzący: Frankentlen, Jack the R.I.P.er

Pokemony a przyszłość – Sobota 11:00-12:00 (panel)

Najnowsze wieści ze świata Pokemon!
Prowadzący: Mroczuś

O ludzkich płotach i kolumnach, czyli ofiary z ludzi w Japonii – Sobota 12:00-13:00 (panel)

Składanie ofiar z ludzi jest praktyką, którą odnaleźć można w niemal wszystkich zakątkach świata. Choć dla współczesnego człowieka może wydawać się ona prymitywnym obyczajem, w niektórych rejonach kultywowana jest do dzisiaj. Japonia, która przez znaczną część swojej historii chwaliła wegetarianizm i potępiała zabijanie zwierząt, stwarza pozory kraju, któremu takie brutalne rytuały są obce. Ale pozory często mylą.
Prowadzący: Wydawnictwo Kirin

Lekcja języka japońskiego dla początkujących – Sobota 13:00-14:00 (warsztaty)

Chcesz zacząć uczyć się języka japońskiego, ale masz problem z tym, czego się uchwycić? Pomogę ci przebrnąć przez najczęstsze błędy i poprowadzę z tobą krótką lekcję, którą razem wykreujemy (w zależności od tego, czego chcesz się nauczyć).
Prowadzący: Takeshi Yokota

Lekcja japońskiej kaligrafii – Sobota 14:00-15:00 (warsztaty)

Opanowanie japońskich znaków stanowi poważne wyzwanie, nie mówiąc już o płynnym posługiwaniu się nimi w piśmie. Przyjdź na lekcję kaligrafii i naucz się, jak nie pomylić szpitala z fryzjerem oraz jak dobrze zamówić sok z mango, nie obrażając kelnerki.
Prowadzący: Takeshi Yokota

Omiai, czyli spotkanie przedmałżeńskie – co to jest i jak się odbywa? – Sobota 15:00-16:00 (panel)

Spotkania przedmałżeńskie, które często widzieliście w anime i mangach jeszcze jakiś czas temu były normą. Jak wygląda to teraz i gdzie w obecnych czasach znajduje się ta ceremonia? Przyłącz się do naszej interaktywnej zabawy i sprawdź sam.
Prowadzący: Takeshi Yokota

Fizyka w anime: Boku no Hero Academia – Sobota 16:00-18:00 (panel)

Członkowie klasy 1-A z U.A. High School – na ile ich zdolności są fikcją, a na ile mają coś wspólnego z naszą rzeczywistością? Czy Yugo Aoyama może poruszać się za pomocą wiązki laserowej? Czy lewitacja Ochako Uraraka jest możliwa, a nawet jeśli tak, to czy aby napewno wszystko działałoby poprawnie? Na te i inne pytania będę starał się udzielić wam odpowiedzi w tym panelu.
Prowadzący: Crauzerus

Nippon Trip 2018 – Sobota 18:00-20:00 (panel)

Pierwsza podróż do Japonii to nie lada przygoda. Jakie miejsca warto odwiedzić, a co lepiej odpuścić? O czym należy pamiętać? Zapraszam na opowieść Gaijina w pigułce
Prowadzący: Wolf

Anime zwane Steven Universe – Sobota 20:00-22:00 (panel)

Ile wspólnego ma amerykańska kreskówka z japońskimi animacjami? Całkiem sporo! Przyjrzyjmy się nawiązaniom Steven Universe do naszych ukochanych anime i pokontemplujmy nad wydarzeniami z dotychczasowych epizodów!
Prowadzący: Krakers

Mroczna Geneza Bajek Disneya – Sobota 22:00-00:00 (panel)

Wielu z nas wychowało się na chociaż jednej bajce Disneya. O czym Disney zapomniał? A co nam chce wcisnąć na siłę? Co w tych bajkach było nie tak? Pogadajmy o tym co Disney popsuł i jak to powinno wyglądać.
Prowadzący: Koyla

Eden’s Zero-kolejne zero do Mashimy czy coś więcej? – Niedziela 00:00-01:00 (panel)

Przyjrzymy się nowemu tworowi Hiro Mashimy i dlaczego tworzenie uniwersum w uniwersum nie jest takie ekstra.
Prowadzący: Mroczuś

Noc z One Piece – Niedziela 01:00-04:00 (4 godziny, panel)

– zmiana czasu w trakcie – przestawiamy zegarki z godziny 3:00 na 2:00 –

Zapraszamy was na wielką wyprawę! Czeka na was przygoda pełna niebezpieczeństw, wyzwań i poświęceń, nie zabraknie jednak czasu na zabójczo pyszne donuty. Zapraszamy do dyskusji!
Prowadzący: Duo, Palit

Roguelike games – na steamie i poza nim – Niedziela 04:00-05:00 (panel)

Roguelike’i wraz z rozwojem platformy Steam i rynku gier indie coraz bardziej zyskują na popularności. Internet jest dosłownie zalewany coraz to nowszymi rogalami. Przyjdź, porozmawiaj i posłuchaj, w które tytuły warto zagrać.
Prowadzący: Spieleton

Boruto: Naruto next generations- czy to ma jakiś sens?! – Niedziela 05:00-06:00 (panel)

Powiew świeżości dla uniwersum Naruto czy odgrzewany kotlet? Czy przygody młodego genina mogą uratować tę serię? A może jest to po prostu kolejny tasiemiec o niczym? O tym wspólnie zdecydujemy na tym panelu.
Prowadzący: Alpha

Praca a konwenty – jak pogodzić życie? – Niedziela 06:00-07:00 (panel)

Kilka słów o tym, jak można połączyć pracę z regularnym konwentowaniem.
Prowadzący: Mroczuś

Jak zorganizować wyjazd do Japonii – Niedziela 07:00-09:00 (panel)

Jak zorganizować wyjazd do Kraju Kwitnącej Wiśni, co ze sobą zabrać, jaki samolot wybrać i czego nie zapomnieć na miejscu? Jest wiele pytań, na które z chęcią odpowiem, tak więc zapraszam każdego!
Prowadzący: Cobra


Skąd bohaterzy shounenów biorą swoje moce? Przegląd mocy w shounenach – Niedziela 09:00-10:00 (panel)

Chakra, reiatsu, trion – to tylko kilka przykładów energii „zasilających” techniki bohaterów shounenów. Chcesz wiedzieć o nich więcej? Trafiłeś w dobre miejsce.
Prowadzący: Alpha


Przegląd anime o grach karcianych – Niedziela 10:00-12:00 (panel)

Panel, na którym poznacie anime o karciankach… bo nie tylko na Yu-Gi-Oh! i Cardfight! Vanguard to się kończy (i raczej szybko się nie skończy).
Prowadzący: Mroczuś

Manga i anime odbiciem rzeczywistości – Niedziela 12:30-13:00 (panel)

Wizualna prezentacja Tokio, przybliża znane obrazy z manga i filmów anime. Bez trudności można w prezentacji odszukać i nadać znaczenie takim współczesnym zagadnieniom jak segregacja śmieci, komunikacja miejska, miasto przyjazne dla mieszkańców, walka ze smogiem, czystość i bezpieczeństwo przestrzeni publicznej itd.
Prowadzący: Towarzystwo Polsko-Japońskie (Robert Szober, Halina Szober)

Przestrzeń po japońsku – Niedziela 13:00-14:00 (panel)

Czym jest ład przestrzenny w Japonii? Jak wygląda zagospodarowanie przestrzenne w Japonii? Odpowiedź na te pytania pomogą zweryfikować w sposób racjonalny spojrzenie na zorganizowaną przestrzeń w Japonii i Polsce.
Prowadzący: Towarzystwo Polsko-Japońskie (Robert Szober, Halina Szober)

Obake, oni, yūrei – diabły, duchy i upiory w Japonii – Niedziela 14:00-15:00 (panel)

Czym są japońskie słowa obake, oni, yūrei? Jaka jest różnica między nimi? Z jaką porą roku najczęściej kojarzą się te słowa w Japonii?
Prowadzący: Towarzystwo Polsko-Japońskie (Robert Szober, Halina Szober)

paper writing servicewrite my essay onlinecustom term paper writingbuy essays papersprofessional essay writersPaperhelp.org is a very helpful website that can help you achieve good grades if you use it wisely. It’s also very affordable and helps you save time. I’ve been using them for the past 2 years now and they have helped me achieve a high GPA and good grades on assignments in many subjects. I would highly recommend them with essay writer. We don’t take pride in numbers. All we care about is that your paper is top-notch and tailored to every customer requirement.