Poniższa lista, nie uwzględnia atrakcji trwających przez cały konwent, między innymi takich jak:

  • Konsolówka
  • Gry muzyczne
  • Ulstrastar
  • DRR
  • Planszówki

Podstawy historii Japonii

Przekrojową historia Japonii w skondensowanej formie. Dowiedz się m.in. jakim cudem w Japonii od kilkunastu wieków panuje ten sam ród, z czym powinna Ci się kojarzyć nazwa Heian oraz jak to jest, że Japończycy przez większość historii w zasadzie walczyli sami ze sobą, a mimo to do tej pory wciąż istnieją.

Youkai – japońskie istoty nadnaturalne

Krótki przegląd japońskich istot nadnaturalnych zwanych youkai. Dowiedz się, jaki jest ulubiony posiłek japońskich wodników, czym w zasadzie są Tengu oraz dlaczego nie należy ufać lisom.

Popkultura okresu Edo

Okres Edo wielu osobom może się kojarzyć przede wszystkim z izolacją Japonii na arenie międzynarodowej oraz pewnym zastoju technologicznym. Jednakże Edo to też czas niezwykłego rozwoju kultury, w tym także tej masowej, której przejawy docierały do mieszkańców niemal całego kraju. To już wówczas Japończycy zaczytywali się w ilustrowanych opowieściach, nosili zawieszki oraz mieli swój odpowiednik punkowej społeczności. A to nie wszystko, o czym się dowiecie na tej prelekcji!

Wiedzówka z japońskich mitów i stworów

Czy znasz więcej niż tylko jednego Belmonta? A może wiesz, ze Vampire Killer to nie tylko nazwa legendarnej broni? Jeśli tak, to przyjdź i zmierz się w konkursie wiedzy, który sprawdzi nie tylko Twoją znajomość fabuły, ale także oprawy muzycznej oraz wyglądu poszczególnych odsłon serii. Konkurs przeznaczony jest dla miłośników serii gier Castlevania poczynając od NESowych produkcji, ale także i netfliksowego serialu.

Multimedialno-wiedzowy konkurs castlevaniowy

Jeśli umiesz odróżnić tanuki od kitsune, a także wiesz kogo wysłała Amaterasu by stworzył państwo japońskie, to jest to konkurs z pewnością dla Ciebie. Czekają zarówno pytania związane z oficjalną mitologią Japonii, jak i także te o różne stwory występujące w regionalnych legendach.