Kalambury z One Piece – Sobota 09:00-11:00 (konkurs)

Nie boisz się wyzwań i jesteś gotowy pokazać najróżniejsze hasła związane ze światem One Piece w najbardziej zakręcony sposób? Jeżeli jesteś gotowy na świetną zabawę, to zapraszam 😉
Prowadzący: Vampire WiDim

Konkurs wiedzy o Japonii – Sobota 11:00-12:00 (konkurs)

Jeśli chcesz sprawdzić swoją wiedzę o Japonii i zawalczyć o atrakcyjne nagrody ufundowane przez wydawnictwo Kirin, weź udział w konkursie wiedzowym! Pytania dotyczyć będą ogólnej wiedzy o Japonii, jej historii i kulturze, a podane będą w atrakcyjnej formie teleturnieju.
Prowadzący: Wydawnictwo Kirin

Wiedzówka – Znane wytwórnie bajek – Sobota 12:00-14:00 (konkurs)

Oglądasz wszystkie bajki Disneya? Produkcje Pixara masz w małym palcu? Przetestuj swoją wiedzę i pokaż innym, że bajki nie dość, że nadal są na topie, to jeszcze potrafisz odgadnąć, która wytwórnia je stworzyła!
Prowadzący: Marchewa

Nanatsu no wiedzówka – Sobota 14:00-16:00 (konkurs)

Twierdzisz, że wiesz gdzie ukryli się przedstawiciele 7 grzechów głównych i znasz na wylot całą Brytanię? Jeśli tak, to przybywaj do sali i zmierz się z innymi konwentowiczami 😉
Prowadzący: Vampire WiDim

Wiedzówka z muzyki z filmów i seriali – Sobota 16:00-18:00 (konkurs)

Konkurs, w którym musisz rozpoznać z jakiego filmu bądź serialu jest to utwór.
Prowadzący: Mroczuś

Rozpoznaj rycerza z anime – Sobota 18:00-19:00 (konkurs)

Jesteś entuzjast(k)ą średniowiecza? Anime wybierasz, katalogujesz i zapamiętujesz na podstawie rodzaju rycerskich hełmów? Masz w małym palcu wszelkie charakterystyczne cechy tych wojaków i umiesz powiedzieć z jakiego tytułu pochodzą? W takim razie ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!
Prowadzący: Zołzi

Wiedzówka Pokemon – Sobota 19:00-21:00 (konkurs)

Konkurs, w którym sprawdzisz swoją wiedzę o Kieszonkowych Potworach.
Prowadzący: Mroczuś

10 sekund dla Otaku – Sobota 21:00-23:30 (wydarzenie)

Masz stalowe nerwy? Nie ulegasz presji? Czy uznajesz się za prawdziwego Otaku? A dasz radę w czasie 10 sekund odpowiedzieć na pytania, które postawią na szali Twoje zwycięstwo lub porażkę? Jeśli tak, to 10 sekund jest w sam dla Ciebie! Więc przyjdź i się sprawdź!
Prowadzący: Rea Kuroki, Kami-sama

Shonenowa wiedzówka – Sobota 23:30-01:00 (konkurs)

Uważasz się za osobę, która obejrzała każdego istniejącego shounena? Jesteś w stanie wymienić ile jest chmur na płaszczach Akatsuki albo ile razy Orihime wykrzyczała „Kurosaki-kun!”? Jeżeli tak, to przyjdź i sprawdź swoje możliwości!
Prowadzący: Alpha

Wilcza screenówka – Niedziela 01:00-03:00 (konkurs)

Powiedz mi, co wie deszcz? Czym są te wieczne łzy, które zmyją wilczą ścieżkę i nie pozostawią śladów za dnia? Jesteś wilczym ekspertem? Spróbuj swoich sił i odgadnij jak najwięcej wilków i wilkopodobnych postaci pojawiających się w mandze i anime.
Prowadzący: Wolf

– zmiana czasu – przestawiamy zegarki z godziny 3:00 na 2:00 –

Konkurs wiedzy z Boku no Hero Academia – Niedziela 02:00-03:00  (konkurs)

Jeśli wiesz wszystko o szkoleniu jakie przeszedł Izuku Midoriya podczas swojego pobytu w U.A, to ta wiedzówka jest miejscem dla Ciebie ;). Zbierz 3-osobową drużynę i postaraj się pokonać innych fanów.
Prowadzący: Vampire WiDim

Hardkorowy konkurs wiedzy o anime z RTL7/TVN7 – Niedziela 03:00-04:00 (konkurs)

Sprawdź, co pamiętasz z serii, które kiedyś z zapartym tchem oglądaliśmy w telewizji! Od Magicznych Wojowników po Łowcę Dusz (tak, tak, Dragon Ball też będzie).
Prowadzący: Mroczuś

Wiedzówka z Jojo’s Bizarre Adventure – Niedziela 06:00-08:00 (konkurs)

Jeżeli Hamon i Standy nie mają dla Ciebie tajemnic, to przyjdź i sprawdź swoją wiedzę!
Prowadzący: Alpha

Jaki to shonenowy bohater? – Niedziela 08:00-09:00 (konkurs)

Krótki opis: Masz dobrą pamięć do imion i twarzy? Oglądasz dużo anime typu shounen? Jeżeli odpowiedź na te pytania to „tak”, to ten konkurs jest przeznaczony właśnie dla ciebie! Przyjdź i sprawdź swoją wiedzę, może okażesz się najlepszym zawodnikiem 😉
Prowadzący: Vampire WiDim

Wiedzówka ogólna z anime – Niedziela 09:00-10:00 (konkurs)

Konkurs dla każdego, kto lubi oglądać przeróżne anime. Nawet jeżeli nie masz dobrej pamięci i nie zwracasz większej uwagi na rzeczy, które lecą na twoim monitorze, to powinieneś się tu odnaleźć, gdyż pytania zostały podzielone na trzy poziomy trudności.
Prowadzący: Vampire WiDim

Konkurs wiedzy z One Piece – Niedziela 10:00-12:00 (konkurs)

Uważasz, że wiesz wszystko o przygodach młodego pirata ze słomianym kapeluszem na głowie? Jeżeli tak, to skompletuj trzyosobową załogę i przybywaj na konkurs, by zmierzyć się z innymi i pokazać, że to właśnie ty jesteś godzien tytułu „Króla Piratów”. Konkurs zawiera pytania o zróżnicowanym poziomie trudności. To drużyna, która odpowiada wybiera poziom, z jakim chcę się mierzyć.
Prowadzący: Vampire WiDim

Tłówka – Niedziela 12:00-13:00 (konkurs)

Czyli screenówka, ale tylko z tłami. Jeśli rzut oka na tło bez postaci wystarczy ci, żeby odgadnąć o jakim anime mowa, to jest to konkurs dla ciebie!
Prowadzący: Tubka

Co to za Mech? – Niedziela 13:00-15:00 (konkurs)

Roboty, cyborgi i inne androidy zaatakowały. Jeżeli anime z walkami blaszaków to twój ulubiony gatunek lub bezkompromisowe „guilty pleasure”, stań do walki w swoim kombinezonie bojowym i odgadnij wszystkie machiny wojenne pojawiające się w najróżniejszych japońskich animacjach. Wysoki poziom mecha skilla wymagany.
Prowadzący: Wolf