Zastanawialiście się nad uczestnictwem w konwencie AnimeCon, ale nie byliście pewni, czy jest to impreza odpowiednia dla was? Przygotowaliśmy 10 powodów, dla których warto przyjechać na AnimeCon i mamy nadzieję, że rozwieją one wasze wszelkie wątpliwości!

 

1. Występy sceniczne

Czekają na was liczne występy sceniczne, w tym utalentowane idolki oraz grupa B1/Wonderz, która łączy taniec i cosplay. Zadebiutowali na Animeconie 2022, a od tego czasu ich popularność rośnie. Wystąpią jako grupa More More Jump z gry rytmicznej Hatsune Miku: COLORFUL STAGE!

Poza nimi na scenie pojawią się m.in dziewczyny z grupy H2♡. Przywiozą znad morza pozytywną energię, a także spotkają się  z uczestnikami poza występem.


Nie zabraknie także koncertów, wśród których należy wymienić przede wszystkim występ uznanej wśród fanów mangi i anime grupy NanoKarrin, czy występ charyzmatycznego i utalentowanego wokalisty, Karola Sucheckiego.


Przygotujcie się na niesamowitą zabawę, pełną energii i niezapomnianych wrażeń.

2. Wioska Genshin

Przygotowaliśmy dla was niezwykłą atrakcję – wioskę Genshin! Będziecie mogli doświadczyć na żywo klimatu tego popularnego tytułu i poczuć się jak bohaterowie gry. Wioska Genshin to fanowska inicjatywa, która przenosi elementy ulubionej gry do realnego świata. Będą dostępne barwne sety zdjęciowe, gry, kreatywne warsztaty oraz unikalne pamiątki, które pozwolą wam jeszcze bardziej zanurzyć się w świecie Genshin Impact.

 

Możecie spodziewać się ścianki fotograficznej📸, wróżb🔮 od bohaterów z różnych regionów, warsztatów, prelekcji, konkursów🏆, ręcznie robionych pamiątek, gier🕹 i zabaw – a wszystko to inspirowane Genshinem

3. Setki godzin atrakcji

Podczas konwentu będą dostępne godziny atrakcji, które powinny zadowolić prawie każdego uczestnika.

Renoma konwentu pozwoliła nam na zebranie w jednym miejscu najlepszych konwentowych twórców, którzy przygotowali dla uczestników program, po którym nie będziecie zawiedzeni i gwarantujemy, że wrócicie do nich jeszcze nie raz.

Niezależnie od waszych zainteresowań, znajdziecie coś dla siebie!

4. Ciekawe panele i warsztaty

Chcielibyście poszerzyć swoją wiedzę na temat kultury Japonii, anime czy mangi? Uczestnicząc w licznych panelach i warsztatach, będziecie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i rozwijać swoje pasje.

W naszym repertuarze atrakcji znajdują się zarówno prelekcje, czy panele dyskusyjne o kulturze Japonii, jak i pogaduszki o mangach i anime, czy sale warsztatowe, przeznaczone dla uczestników, którzy chcą popuścić wodzę swojej kreatywności.

Sale pełne wspaniałych atrakcji poprowadzą sprawdzone i doświadczone grupy takie jak Anime24, NanoKarrin (wraz z wasztatami dubbingowymi), czy chociażby grupa Golden Weebs.

5. Turnieje i konkursy

Dla fanów rywalizacji przygotowaliśmy różnorodne turnieje i konkursy, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy.

Oczywiście, w ramach konwentowego standardu znajdziecie u nas pełny wybór gier konsolowych – szczególnie bijatyk – salę z grami japońskimi i wiele więcej.

Konkursy też nie powinny zawieść żadnego z naszych uczestników. Poza turniejami na salach konsolowych i salach strefy gier muzycznych i tanecznych znajdziecie także konkursy, które sprawdzą waszą wiedzę z anime i mangi, czy chociażby konkurs wiedzy ogólnej o samej Japonii.

Każda z wymienionych aktywności przyniesie wam punkty, które wydacie u wystawców na świetne gadżety, mangi, czy maskotki.

Weźcie udział i zmierzcie się z innymi uczestnikami w przyjaznej atmosferze!

6. Autentyczne japońskie i koreańskie jedzenie

Nie trzeba jechać do Azji, aby spróbować pysznych japońskich potraw. Na konwencie będzie można degustować takie przysmaki z kuchni japońskiej jak okonomiyaki oraz onigiri, których pełny zapas jak zawsze dostarczy uczestnikom Yaki Kingu. Poza tym na konwencie znajdziecie propozycje z kuchni koreańskiej jak chociażby tamtejsze makarony, czy dania z użyciem tostów.

Jedno jest pewne – na Animeconie na pewno nie będziecie głodni.

7. Zakupy związane z kulturą Japonii

Wiele stoisk i wystawców oferuje różne produkty związane z Japonią, takie jak mangi, figurki, poduszki, gry i wiele innych

Na konwencie pojawi się w sumie blisko 60 wystawców, którzy zaproponują wam wszystko, czego potrzebujecie i wiele więcej. Szykujemy dla uczestników kilka perełek poruszając nowe kategorie produktów jak np: oryginalne importowane z samej Japonii gadżety i płyty związane z K-Popem, czy licencjonowane gadżety Pokemon.

 

To doskonała okazja, aby znaleźć oryginalne pamiątki i prezenty dla siebie i bliskich.

8. Spotkania z gośćmi

Na konwencie pojawią się znane osobistości ze świata cosplayu, a także inni ciekawi i inspirujący goście. Będziecie mogli porozmawiać z nimi, posłuchać ich prelekcji i warsztatów, a może nawet zdobyć autografy.

Wśród cosplayerów odwiedzą nas takie osobistości jak Miko Cosplay, Kairi, czy Dorian Makbeth. 

Natomiast  w kwestii kultury i literatury pojawią się niezwykle poczytni autorzy, wśród których należy wymienić Piotra Milewskiego i Katarzynę Clio Guczewicz.

9. Wygraj Nintendo Switch

Każdy uczestnik, który kupi bilet na konwent, ma szansę wygrać konsolę Nintendo Switch. To doskonała okazja, aby wziąć udział w konkursie i zdobyć tą popularną konsolę od Nintendo.

10. Doświadczona ekipa organizacyjna

Nasz zespół organizatorów i helperów dba o komfort uczestników i tworzenie niezapomnianych atrakcji.

Nasz zespół organizacyjny jest złożony z weteranów, którzy są z nami od niemal 10 lat, jak również młodych i pełnych zapału organizatorów i uczynnych helperów. 

Do tej pory zorganizowaliśmy dla was wiele edycji Animeconu, oraz letni Animecon Summer Event i nie zamierzamy zwalniać tempa. 

 

W razie potrzeby zawsze możecie liczyć na pomoc i wsparcie naszej ekipy – pamiętajcie o tym.

 

Zapraszamy serdecznie na nasz konwent, gdzie każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie i spędzi niezapomniane chwile w towarzystwie innych miłośników japońskiej kultury – zarówno tej wyższej jak i popularnej!

To jak? Zobaczymy się na AnimeCon Halloween 2023?