Poniżej znajdziecie listę gości, którzy pojawią się na AnimeCon Halloween 2023. Nowi goście dodawani są tutaj na bieżąco, po ogłoszeniu ich w naszych social mediach.

378191635_695854709226223_442997470097151569_n

B1/Wonderz! to grupa łącząca taniec i cosplay, która od prawie roku prężnie działa zarówno w Internecie jak i na konwentach.
W tym roku podczas AnimeConu znów zabiorą Was w niezwykłą, bajeczną podróż pełną przygód🪄, muzyki, tańca🕺, vocaloidów i wiele, wiele innych! Jeśli lubicie dobrą zabawę i vocaloidowe piosenki🎶, to musicie koniecznie to zobaczyć! Podczas konwentu będzie można ich również odwiedzić na ich niesamowitym stoisku pełnym autorskiego merchu.

PS. Zajrzyjcie na ich Instagrama @b1.wonderz po więcej informacji i może… jakąś małą niespodziankę🎁? 

370376356_687683363376691_3893008725774051717_n (1)
Miko to profesjonalna krawcowa i cosplayerka aktualnie z Wrocławia 🧵, która przygodę z cosplayem zaczęła 10 lat temu🎉 i w tym czasie wykonała ponad 250 różnych strojów 😮

Miko odwiedziła wiele konwentów jako gość lub członek jury. Między innymi była oficjalnym gościem na jednym z największych konwentów anime na świecie – amerykańskim Anime Matsuri 2022. Miała także okazję oceniać stroje na oficjalnym konkursie cosplay PGA 🏆.

Od kilka lat Miko skupiła się głównie na rozwijaniu swojej pasji tworzenia słodkiej biżuterii w żywicy. Ns AnimeConie pojawi się ze swoją cudowną ręcznie robioną kawaii biżuterią💍 i dodatkami🧷. Przesłodkie breloczki, kolczyki i spinki to tylko część tego co będziecie mogli u niej znaleźć. Na pewno wyniosą wasze j-fashion stylizacje💁 na wyższy poziom✨!

Instagram:
https://www.instagram.com/miko.cosplay/
Tiktok:
https://www.tiktok.com/@miko.cosplay
 
373746120_689659359845758_3658153766395586475_n
Joanna went bananas (lub Jojo) jest artystką
🎨 z pasji oraz zawodu. Jej twórczość opiera się przede wszystkim na rysunku cyfrowym✍️, tworzy zarówno fanarty jak i projekty własne. Na co dzień pracuje jako grafik👩‍🎨 w indie studiu produkującym gry komputerowe, a hobbystycznie zajmuje się cosplayem. I co najważniejsze, to właśnie ona stworzyła grafikę na tegoroczny 🎃AnimeCon Halloween🎃!

Na AnimeConie poprowadzi dla was panel o zdrowym podejściu do własnej twórczości, żebyście mogli tworzyć cokolwiek – rysunek✏️, opowiadanie, cosplay🧙 – z uśmiechem na ustach. Joanna podzieli się z wami sposobami na walkę z przeciwnościami i bycie wsparciem dla samego siebie. Będziecie mogli także kupić od niej naklejki, arty i inne cudności✨.

Wpadnijcie również na jej Instagram: https://www.instagram.com/jojowentbananas/ 
 
 
373331971_688667073278320_4010863973167724559_n

Kanto Cosplay jest cosplayerem z wieloletnim doświadczeniem, brał udział w wielu konkursach zarówno polskich, jak i zagranicznych, zdobywając nagrody🏆 na wielu z nich. Od kilku lat zajmuje się również jurorowaniem konkursów cosplayowych na terenie całej Polski.

W swojej pracy poświęca dużo czasu na wykonanie techniczne🧐 strojów, jak i wczucie się w postać🦸‍♂️. Kocha adrenalinę związaną z występami na scenie i to one dają mu największą przyjemność w konkursach cosplayowych.

Kanto cosplay udziela się również w wielu projektach okołocosplayowych, jego największym jest wioska🎪 poświęcona grze League of Legends „Project:League”, której jest założycielem. Projekt ruszył w 2019 roku i od tego czasu wraz z Project:League odwiedził już największe eventy w całej Polsce!

Na AnimeConie poprowadzi dla was panel o TikToku dla cosplayerów🎶, będziecie mogli także kupić od niego printy i przybić piątkę🙌 na stoisku.

Instagram: https://www.instagram.com/kanto.cosplay/
Tiktok: https://www.tiktok.com/@kanto.cosplay

Gośćclio
Katarzyna Clio Gucewicz (ur. 1979) pochodzi z Trójmiasta, na stałe zamieszkuje w Finlandii z kotem i kilkoma pająkami ptasznikami🕷. Z wykształcenia lekarz psychiatra, w czasie wolnym pasjonuje się między innymi fantastyką, mangą i anime oraz kulturą i historią Japonii⛩. Od kilku lat cosplayer-amator. Jest autorką osadzonych w japońskim feudalizmie i poświęconych osobie słynnego Date Masamune powieści📚 „Księżycowe blizny”, „Cienie północy”, „Drżenia lata”, które w latach 2017-2020 ukazały się nakładem Wydawnictwa Kirin.
 
Na AnimeConie będziecie mogli ją spotkać podczas spotkania autorskiego, ale poprowadzi również dla was kilka prelekcji, między innymi o historycznej Japonii🇯🇵 w anime, One Piece czy Legend of the Galactic Heroes. Jeśli interesują was te tematy to nie może was na nich zabraknąć✨!
h2ogosc

Nie możecie więc przegapić występu grupy H2♡!

„Ahoy!

Jesteśmy zespołem przybywającym prosto znad morskich fal🌊 i cieszymy się, że możemy znów stanąć przed Wami na scenie! Po krótkiej przerwie wracamy z podwojoną energią, gotowi dostarczyć wszystkim wyjątkowych wrażeń🤩.

Jesteśmy podekscytowani, że możemy znowu rozbawić naszym uśmiechem, pozytywną energią i, oczywiście, błyszczącymi kostiumami na scenie✨! To będzie wyjątkowy czas, w którym będziecie mogli nas bliżej poznać i razem z nami przeżyć niezapomniane chwile💕!

Dziękujemy Wam za wsparcie i z niecierpliwością czekamy wspólne spotkanie!

– H2♡.”

Koniecznie zerknijcie na ich Instagram: https://www.instagram.com/h2loveidols/ 

freivena

Freivena to cosplayerka, artystka, pisarka✒️ oraz informatyk💻 – bo po co się ograniczać?

Cosplayem zajmuje się od kilku lat. Jej ulubionym elementem jest stylizowanie peruk oraz teatralny🎭 element tego hobby, czyli wczuwanie się w postać. Dużo jeździ na konwenty, zarówno jako uczestnik, twórca atrakcji, jak i członek jury konkursów cosplay.

Pisaniem🖊 zajmuje się od czasów podstawówki, a swoje książki📚 publikuje na Wattpadzie pod pseudonimem Virani. Jej ulubione gatunki to horror i kryminał, a jej pisarskim celem jest wywoływanie zaskoczenia u czytelnika. W lutym ukazała się jej pierwsza książka📖 w fizycznej formie – „48 godzin”, a już 27 września będzie miała premierę kontynuacja historii – „14 dni”.

Na AnimeConie poprowadzi dla was prelekcję dotyczącą tworzenia bohaterów!

ig cosplayowy: @freivena
ig pisarski: @alex_walendziuk
tiktok: https://www.tiktok.com/@freivena

Kairi

Kairi in Cosplayland cosplayem zajmuje się aktywnie od roku 2008. Czynnie uczestniczy w większości cosplayowych wydarzeń w Polsce – czasem jako uczestnik, czasem jako juror🧐. Prowadzi warsztaty i wykłady na temat swojego hobby w kraju i za granicą. Wiele razy z sukcesami reprezentowała Polskę w międzynarodowych konkursach🏆 cosplayowych. W cosplayu upatruje spełnienia swoich marzeń dotyczących pracy w teatrze🎭, więc jej ulubionym aspektem są występy sceniczne. Ostatnio zajmuje się dużymi cosplayowo-scenicznymi projektami poza konkursami – po prostu, dla publiczności. Chętnie też służy radą początkującym cosplayerom!

Na AnimeConie będziecie mogli spotkać ją na jej stoisku. Poprowadzi dla was także panel „Śmiałym krokiem przez konkursy cosplay”, który poprowadzi razem z naszym innym gościem – Dorian Makbeth

Dorian

Dorian Makbeth to cosplayer z 13-letnim doświadczeniem, a zarazem wielki miłośnik herbaty🍵. Wielokrotny zwycięzca konkursów cosplay, z ostatnim dużym osiągnięciem na arenie międzynarodowej w Madrycie, gdzie wspólnie z Kairi zajęli pierwsze miejsce w kategorii duet podczas International Cosplay League🏆.

Chociaż obecnie częściej występuje w roli jurora niż uczestnika, wciąż z przyjemnością podejmuje się nowych cosplayowych wyzwań.

Jako sędzia konkursów zwraca szczególną uwagę na wykonanie techniczne strojów🧵🧷, pomysłowość jak i stylizację peruk. W końcu wigi to jego konik!

Na 🎃AnimeConie🎃 spotkacie go podczas konkursu cosplay jako jednego z członków jury, ale także na panelu „Śmiałym krokiem przez konkursy cosplay”, który poprowadzą wspólnie z Kairi.

Milewski
Piotr Milewski urodził się w 1975 roku w Chełmie, a wychował w Opolu. Studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii, Sapporo i Otaru🛩. Dziewięć lat spędził w Japonii🇯🇵. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
📚Autor bestsellerowych książek: Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej (Znak 2014, Świat Książki 2020), Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia (Znak 2015, Świat Książki 2022), Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat (Świat Książki 2018), Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji (Świat Książki 2020) oraz Tokio. Opowieści z Dolnego Miasta (Świat Książki 2023).
 
📖Współautor książek: Hokkaido – Japonia bez gejsz i samurajów (2006), Azja. Opowieści podróżne (2018) oraz Wyspa. Opowieści podróżne (2019).
Trzykrotny laureat Nagrody Magellana Magazynu Literackiego „Książki”. Laureat nagrody Traveler magazynu National Geographic Polska w kategorii Książka Roku 2020🏆.
 
Na AnimeConie poprowadzi dla was panel „Tokio. Dolne miasto. Stolica Japonii, której nie opisują przewodniki,” na który koniecznie musicie wpaść jeśli jesteście fanami jego książek, albo po prostu interesujecie się kulturą Japonii⛩.
suchecki

Na naszej scenie wystąpi dla was Karol Suchecki🎶!

Karola mogliście usłyszeć w Internecie, ale także na innych konwentach w Polsce. Jest wokalistą🎙, który dzięki przerabianiu zagranicznych utworów z anime i gier komputerowych🎮 na język polski zaskarbił sobie grono fanów wśród naszych rodaków. Ponad 2 miliony wyświetleń to nie jest mały wynik! League of Legends? Naruto? Chainsaw man? Bleach? Jeżeli znacie choć jeden z wymienionych tytułów to nie możecie przegapić koncertu🎵!

Ponoć na każdy konwent przygotowuje jakiś specjalny utwór także mamy na co czekać🤩

394387553_718591516952542_481273786518807211_n

Czcigodny Kanzen to kapłan, nauczyciel Zen Sōtō i założyciel Misji Buddyjskiej w Polsce. 🇵🇱 Regularnie odwiedza ośrodki buddyjskie w różnych miastach, udzielając nauk i tłumacząc nauczycieli wywodzących się zarówno z tradycji zen jak i buddyzmu tybetańskiego. Szeroka znajomość wielu języków orientalnych, historii poszczególnych krajów oraz wnikliwe rozeznanie w psychologii i medycynie zachodniej sprawiają, że sposób jego nauczania jest uniwersalny i trafiający do szerokiego grona sympatyków i praktykujących buddyzm w Polsce.

Podczas naszego wydarzenia, będziecie mieli okazję wziąć udział w następujących punktach programu poprowadzonych przez Czcigodnego Kanzena :

▶️ Sobota 11:00 [Strefa integracyjna, Sesja 1] Zazen – medytacja zen. Ciało, oddech, umysł – fundament ludzkiego życia i zen. Sesja trwa 30 min – zapraszamy w luźnym, wygodnym stroju umożliwiającym siedzenie w pozycji ze skrzyżowanymi nogami lub klęcząc po japońsku (seiza).

▶️ Sobota 12:00 [Strefa integracyjna, Sesja 2] Zazen – medytacja zen

▶️ Sobota 13:00 [Panelowa 4] Obon, czyli święto zmarłych obchodzone w Japonii. Kiedy właściwie się je obchodzi i czym różni się od Wszystkich Świętych obchodzonego w Polsce na początku listopada?

392919247_719052130239814_6858888158616542859_n

WiDim jest prawdziwym weteranem świata konwentów. Od 2011 roku uczestniczył w ponad 100 wydarzeniach, a na ponad 40 z nich wystąpił jako prelegent. Jest on także aktywnym członkiem wielu grup związanych z tematyką M&A, takich jak Animelogia, Contrust oraz OM, z którymi to właśnie tworzy niezapomniane punkty programu.

Od 2014 roku WiDim działa jako organizator, z sukcesem współtworząc 15 różnych edycji imprez. Zajmował się wieloma dziedzinami, włączając w to administrację, finanse, logistykę, program, marketing i kadry. 📊 Aktualnie pełni funkcję organizatora bloku mangowego na Pyrkonie. 📖

Obecnie jest doktorantem na Poznańskim Uniwersytecie Ekonomicznym, a tematem jego rozprawy doktorskiej jest „Continuous experience management by organizers of planned events – A mixed method research approach to Polish fan conventions.” 📚💼

Koniecznie odwiedźcie jego panel:
➡️ [Sobota, 13:00 , Panelowa 2] Poznaj konwent od wewnątrz – o orgowaniu słów kilka