370376356_687683363376691_3893008725774051717_n (1)

Miko to profesjonalna krawcowa i cosplayerka aktualnie z Wrocławia 🧵, która przygodę z cosplayem zaczęła 10 lat temu🎉 i w tym czasie wykonała ponad 250 różnych strojów 😮

Miko odwiedziła wiele konwentów jako gość lub członek jury. Między innymi była oficjalnym gościem na jednym z największych konwentów anime na świecie – amerykańskim Anime Matsuri 2022. Miała także okazję oceniać stroje na oficjalnym konkursie cosplay PGA 🏆.

Od kilka lat Miko skupiła się głównie na rozwijaniu swojej pasji tworzenia słodkiej biżuterii w żywicy. Ns AnimeConie pojawi się ze swoją cudowną ręcznie robioną kawaii biżuterią💍 i dodatkami🧷. Przesłodkie breloczki, kolczyki i spinki to tylko część tego co będziecie mogli u niej znaleźć. Na pewno wyniosą wasze j-fashion stylizacje💁 na wyższy poziom✨!

 
yakikingu

Martwiliście się, że wyjdziecie głodni z naszego wydarzenia? Na pewno nie stanie się tak, jeśli odwiedzicie Yaki Kingu✨!

Yaki Kingu, czyli Yumiko i Daniel Gajewscy, od kilku lat przemierzają Polskę swoją mobilną kuchnią o imieniu Junior-san, w której gotują autentyczne japońskie potrawy, takie jak okonomiyaki, kare raisu🍛 czy onigiri🍙. Jednocześnie szerzą wiedzę o japońskiej kulturze i sztuce kulinarnej. Kilkukrotnie gościli również w telewizji, gdzie opowiadali o japońskich daniach i uczyli jeść pałeczkami🥢.

Podczas 🎃AnimeConu Halloween🎃 spotkać będziecie mogli ich w mobilnej kuchni przed szkołą, gdzie będziecie mogli kupić różne japońskie pyszności 🇯🇵

Koniecznie odwiedźcie również ich stronę internetową: https://www.yakikingu.pl/ 

yamamoto

Poznajcie Takuyę i Agatę Yamamoto z Yamamoto Matcha & Food, którzy zapraszają na swoje stoisko wszystkich entuzjastów matchy🍵! Odwiedźcie ich, żeby napić się pysznej matchy w jesiennej🍂🍁 odsłonie i wybrać dla siebie ulubioną herbatę, którą przywieźli dla Was z tegorocznych zbiorów prosto spod stóp góry Fuji🗻.

Z AnimeConu Halloween na pewno nie wyjdziecie spragnieni!

Taiyaki

Na Animeconie pojawi się Taiyaki House. Serwują oni japońskie słodkie rybki taiyaki🐟

Niezbędne na każdym japońskim wydarzeniu taiyaki, czyli ciastka w kształcie ryby, to znana w całej Japonii🇯🇵 tradycyjna przekąska na słodko ze słynnym nadzieniem anko, czyli z pastą z czerwonej fasoli. Spotkać je można najczęściej na stoiskach z przekąskami na ciepło, a także na japońskich festynach.

Na wspomnianym stoisku znajdziecie nie tylko rybki taiyaki, ale i wiele innych smakołyków, takich jak mochi, chi chi dango🍡 czy blok z zielonej herbaty matcha🍵.

sesafb

Jeśli lubicie handmade’owy merch, to nie możecie przejść obojętnie obok stoiska Sesy-senpai, gdzie znajciecie nie tylko urocze maskotki🧸 czy torebki👜 zrobione na szydełku, ale i pikselowe breloczki i biżuterię💍, nawiązujące do ulubionych serii takich jak Omori, Pokémon czy South Park.

393729693_717784243699936_8664038821053963658_n

Lubicie próbować nowych smaków Monsterków i ciekawych napojów z całego świata🌍?

Na stoisku Tsuru Shop znajdziecie szeroką ofertę napojów
bezalkoholowych i energetyków sprowadzanych z różnych krajów. Może skusicie się na orientalne🐉 smaki i limitowane✨ edycje znanych marek?

Nie zabraknie również znanej z AnimeCon Summer maszyny do granity🍧, dzięki której będziecie mogli u nich spróbować zmrożonych Monsterów w ciekawych wariantach🥤!

391743981_714943063984054_6654623387318523154_n

Zapraszamy na stoisko z mangami KiKKiK to sklep, który ma siedzibę w bramie na ulicy Św. Marcina 26 w Poznaniu. Znajdziecie tam pełny wybór mang, komiksów📖 i fantastyki oraz niemal wszystkie książki📚 o tematyce azjatyckiej dostępne na naszym rynku!

Na AnimeConie będziecie mogli u nich kupić nowe tytuły, a także uzupełnić swoje mangowe kolekcje✨.