C:\Users\Poki\Desktop\wioska naruto.png


Myśleliście, że dalej odsypiamy zamknięci w beczce Orochimaru? Nic bardziej mylnego! Nie ściągajcie jeszcze swoich ochraniaczy na czoło, bo powstajemy z martwych niczym wszyscy Hokage podczas Wielkiej Wojny Shinobi i dzięki Kamui przenosimy naszą wioskę na Animecon Halloween 2018 w Poznaniu! Korzystając również z okazji, że Wujek Orochimaru jest w delegacji, zapraszamy was do jego sekretnego laboratorium! Nie zostawił dla nas żadnych cukierków, więc w ramach psikusa namieszamy w jego eksperymentach!

Własny blok programowy pełen wspaniałych atrakcji? Nie możecie ich przegapić!
Niepowtarzalny klimat święta duchów w iście Konohańskim stylu? Madara już wycina dynię!
Wola ognia tak silna, że Amaterasu może się schować? Prosimy nie wzywać straży pożarnej!

Bieganie niczym tata Boruto? Nie oszukiwaliśmy na teście sprawnościowym!
Wasze ulubione postaci w zupełnie nowej odsłonie? Przekonajcie się sami!
Słoiki z nieznaną nikomu zawartością, która podąża za Tobą wzrokiem? My też mamy ciarki!
Tygodniowa przepustka na wyjście z piwnicy Orochimaru? No tego nie możemy wam zagwarantować.

Jeśli jeszcze nie masz stopnia chuunina i chcesz to szybko nadrobić albo po prostu przeżyć niezapomniane Halloween w stylu Naruto, to nasza wioska jest właśnie miejscem dla Ciebie! A jak nie, to zapraszamy i tak, mamy żelki węże, są dobre.

O scenkach cosplayowych słów kilka – panel i warsztaty – Sobota 10:00-11:00 (panel i warsztaty)

Scenki cosplayowe – konkursowe utrapienie czy zabawa postacią? Jeśli nie jesteś pewien co robić na scenie, żeby złapać za serce widownię i jury wpadnij na nasz panel i warsztat – opowiemy o tworzeniu scenariusza, scenografii i przygotowaniu się do występu tak, aby należał do niezapomnianych!
Prowadzący: Skrzat

Japonia w Naruto – Sobota 11:00-12:00 (panel)

Masashi Kishimoto wykreował świat w Naruto, czerpiąc garściami ze swojej własnej, japońskiej kultury. Na panelu porozmawiamy o wybranych nawiązaniach z kultury japońskiej pojawiających się w Naruto, m.in. o nazewnictwie technik wywodzących się z mitologii czy o hanafudzie!
Prowadzący: Vivid

Jak władać światłem i nie tylko – elektronika cosplayowa – Sobota 12:00-13:00 (panel)

Panel o tym jak poskromić LEDy i jak ujarzmić serwonapędy, aby opanować każdą widowiskową technikę ninja – czy to Chidori czy Rasengan – i nie tylko!
Prowadzący: Nona

Egzamin na genina – Sobota 13:00-14:00 (konkurs)

Lata w Akademii Ninja lecą, kasztany spadają, to czas testów! Ten egzamin dojrzałości czeka każdego przyszłego ninja, więc przyjdź sprawdzić swoją wiedzę o serii Naruto i udowodnij, że jesteś godzien tytułu shinobi Konohy!
Prowadzący: Tul

Naruto Run – zbiórka – Sobota 14:00 (wydarzenie)

Pomyśl: Naruto! Co masz przed oczami? Blondyna w pomarańczowym dresie? Obciachowe buty i ochraniacze na czole? A może sztandarowy styl biegu prawdziwego ninja? Nieważne! Jeśli tylko chcesz sprawdzić, jak to jest mknąć przed siebie jak Naruto lub już doskonale wiesz, że tak biega się najszybciej, weź udział w naszym wyścigu!
Prowadzący: Tul

LARP: Klątwa Orochimaru – wprowadzenie – Sobota 14:30 (LARP)Finał – 18:00

Orochimaru, czarnoksiężnik poszukiwany przez magiczne gliny na całym świecie, znów wprowadza chaos na świecie! Tym razem ofiarą jego eksperymentu padł chłopiec, który kocha ramen. Niestety, niecnie otruty ramen przemienił go w tajemnicze monstrum. Zrozpaczony, zaczął szukać pomocy u swych przyjaciół. Pomóżcie Naruto, Sasuke i Sakurze odnaleźć zagubione części przepisu na eliksir, stanowiący antidotum na straszliwą klątwę!
Prowadzący: Vivid, Akkinori

Bijuubranie – Sobota 15:00-16:00 (wydarzenie)

Konwencjonalne planszówki cię nużą? Żywe szachy coś ci mówią? Chcesz przeżyć niesamowitą przygodę jako członek legendarnego Akatsuki? Czeka na ciebie gra bardziej ekscytująca niż Chińczyk i bardziej niszcząca przyjaźnie niż Monopoly. Przemierz wszystkie pola i zbierz jak najwięcej Ogoniastych Bestii! Tylko uważaj, żeby nie trafić do więzienia!

Naruto Evil Cosplay – Sobota 16:00-17:00 (konkurs)

Czy od zawsze chciałeś zostać ninja? Czy twoim marzeniem od zawsze było zostać hokage?
A może chcesz pokazać, kto tu tak naprawdę rządzi? Już teraz stań do walki o Koronę Wszechmocnego Króla Wioski Naruto! Twoim celem jest wykonanie jak najlepszego stroju shinobi Wioski Ukrytej w Kartonie! Zdobądź wszystkie rzeczy pozostawione na konwencie, stwórz przebranie i pokonaj swoich rywali!
Prowadzący: Amaterasu, Tomek

Przyśpieszony kurs ninjutsu – nauka robienia pieczęci – Sobota 19:00-20:00

Smok, dzik, ptak, małpa… Jeśli te zwierzęta nie kojarzą ci się tylko z encyklopedią przyrodniczą, a na sam dźwięk słowa ‚pieczęć’ czujesz buzującą chakrę w twoim ciele, to jesteś idealnym kandydatem na szkolenie z zakresu poprawnego układania pieczęci! Pod czujnym okiem Izuny Uchiha dowiesz się, co oznacza dane zwierzę i jak wcielić w życie wybraną technikę.
Prowadzący: Kei

Kishimoto Gaiden – Niedziela 10:00-11:00 (panel)

Kim był wielki twórca Naruto i jak zaczął swoją przygodę z mangą? Panel poświęcony życiu i twórczości Masashiego Kishimoto.
Prowadzący: Kei

Jak narysować ninję żeby nie był z wiochy – warsztaty rysowania OC – Niedziela 11:00-12:00 (warsztaty)

Pogadanka o tym, jak stworzyć postać, która będzie osadzona w świecie ninja, gdzie zacząć proces twórczy i na co zwrócić uwagę. Po części teoretycznej spróbujecie własnych sił z kreacją własnego shinobi – zabierzcie ołówki, kredki i wiadro kreatywności!
Prowadzący: Fukari

Odgrywanie postaci w cosplayu – Niedziela 12:00-13:00 (warsztaty)

Cosplay to nie tylko siedzenie godzinami nad strojem i wypijanie hektolitrów napojów energetyzujących, byleby zdążyć przed konwentem! Cosplay to również PLAY, czyli wczuwanie się w wybraną przez siebie postać! Czy jest to ważne? A może trudne? Jak się za to zabrać? Czy cosplayowanie męskiej postaci, będąc przy tym kobietą, jest problemem? Przyjdź, a wszystkiego się dowiesz!
Prowadzący: Steve, Akkinori

Egzamin na chuunina – Niedziela 13:00-14:00 (konkurs)

Stopień genina uzyskany? Doskonale! Dla ambitnych ninja przeprowadzamy też egzaminy na chuunina, które zdają tylko nieliczni! Przyjdź sprawdzić, czy Twoja wiedza o serii Naruto jest wystarczająca, żeby zdobyć ten tytuł!
Prowadzący: Tul

Naruto kalambury –  Niedziela 14:00-15:00 (konkurs)

Uważasz się za ninję?  Opanowałeś już technikę zmiany w kogoś innego?  Myślisz, że już wiesz, na czym polega atrakcja? Nic bardziej mylnego, zapraszamy na Naruto Kalambury, gdzie każdy śmiałek ryzykując swą dumę wcieli się w losowego bohatera serii. Czy mu się to uda?  Czy drużyna odgadnie, o kogo chodziło, czy pociągniesz ją ku zwycięstwu? Przekonaj się już dziś!
Prowadzący: Proximislaw, Ame